Taxi vo Viedni

0

Denná sadzba za taxislužbu sa účtuje v pracovné dni v čase 6:00-23:00.

Zvýšená sadzba je v noci medzi 23:00-6:00, v nedeľu a sviatky a ak ste išli mimo Viedne, tak aj  spätná cesta taxikára k hraniciam mesta.

Príplatky sa účtujú aj za objednávku cez telefón (€1,40-€2,80) či za prepravu viac ako štyroch osôb (€2).

Za batožinu sa nepripláca (bez ohľadu na počet či váhu), ale ak požadujete aby vodič batožinu naložil do auta, je možné že zapne taxameter a naúčtuje vám “stojné”, v tomto prípade zvyčajne €0,20-€0,40.

Cenový systém je tak zložitý, že prakticky nemáte možnosť voplred zisťiť presnú cenu za jazdu taxíkom. Základná sadzba, ktorú zaplatíte bez ohľadu na dĺžku trasy (nástupné) je minimálne €3,80, v noci, v nedeľu a počas sviatkov dokonca €4,30. Vtejto cene je zarhnutých prvých 859 metrov, potom začne taxameter účtovať cenu za každý začatý kilometer trasy. Cez deň stojí 1km od €1,05 do €1,42€, v noci, cez víkendy a sviatky od €1,18 do €1,62.

Ak ste neboli s taxislužbou spokojní, máte možnosť napísať sťažnosť na viedenskú Obchodnú komoru. Pošlite mail a na adresu [email protected] pošlie popis problému spolu s dátumom, časom a poznávacou značkou automobilu taxislužby.

Vodiči taxislužieb majú povinnosť odovzdať veci, ktoré si v ich vozidle zabudli zákazníci na straty a nálezy mesta Viedeň (Fundservice der Stadt Wien, tel.:01 – 4000/8091).

Vo Viedni funguje tiež služba Uber. Pomocou aplikácie si zvolíte trasu a vopred viet koľko vás cesta bude stáť. Preprava cez Uber je zvyčajne lacnejšia a jednoduchšia ako cesta klasickým taxíkom.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu