Prvotriedne lyžovanie v Kitzbüheli

0

Kitzbühel, perla rakúskeho Tirolska, je synonymom pre prvotriedne lyžovanie a zimnú idylku. Toto malebné mestečko, obklopené majestátnymi Alpami, je nielen ikonou svetového lyžiarskeho športu, ale aj útočiskom pre tých, ktorí hľadajú nezabudnuteľnú zimnú dovolenku. S jeho bohatou históriou, ktorá siaha až do 12. storočia, a s tradíciou lyžovania, ktorá sa tu rozvíjala už od začiatku 20. storočia, Kitzbühel si získal srdcia lyžiarov z celého sveta.

Kitzbühel však nie je len o adrenalíne a lyžiarskych pretekoch. Je to tiež ideálne miesto pre rodinnú zimnú dovolenku. S jeho širokou škálou trás, vhodných pre všetky vekové kategórie a lyžiarske schopnosti, je zaručené, že každý člen rodiny si tu príde na svoje. Či už hľadáte pokojné svahy pre začiatočníkov, vzrušujúce terény pre pokročilých lyžiarov, alebo len chcete stráviť čas v útulnej horskej chate, obklopení nádhernou zimnou prírodou, Kitzbühel splní všetky vaše očakávania. Pridajte k tomu prvotriedne služby, výbornú kuchyňu a množstvo možností pre ne-lyžiarske aktivity, a máte destináciu, ktorá ponúka ideálnu kombináciu zábavy, relaxu a dobrodružstva pre celú rodinu.

Kitzbühel, s jeho koloritnou históriou, sa vyvíjal od malej baníckej osady v stredoveku do jedného z najprestížnejších lyžiarskych stredísk na svete. Jeho premena na lyžiarsku destináciu sa začala v 20. storočí, keď sa lyžovanie stalo populárnym a prístupným športom. Odvtedy Kitzbühel neustále rozširoval a modernizoval svoje zariadenia, až sa stal svetoznámym centrom zimných športov.

Jednou z najvýznamnejších udalostí v histórii Kitzbühelu sú bezpochyby preteky Hahnenkamm, ktoré sa tu konajú každoročne už od roku 1931. Toto podujatie patrí k najprestížnejším a najnáročnejším súťažiam v alpskom lyžovaní na svete. Preteky Hahnenkamm, známe predovšetkým vďaka slávnej zjazdovke Streif, sú skúškou odvahy a zručnosti pre najlepších lyžiarov sveta. Streif je známy svojimi strmými pasážami, rýchlymi zákrutami a veľkými skokmi, čo z neho robí jednu z najnáročnejších a najobávanejších zjazdoviek na svete.

Vďaka týmto pretekom a svojmu dlhoročnému záväzku k vynikajúcim lyžiarskym podmienkam si Kitzbühel vybudoval reputáciu nielen ako centrum vrcholového športu, ale aj ako destinácia, ktorá ponúka jedinečný zážitok pre lyžiarov všetkých úrovní. Jeho historické centrum, zachované stredoveké budovy a malebné okolie len prispievajú k jeho šarmu a lákavosti. Pre návštevníkov z celého sveta je Kitzbühel symbolom lyžiarskej elegancie a tradície, miestom, kde sa história stretáva s modernosťou v srdci rakúskych Álp.

Lyžiarske terény a zázemie

Lyžiarske stredisko Kitzbühel sa môže pochváliť rozsiahlym a rôznorodým lyžiarskym terénom, ktorý uspokojí lyžiarov všetkých úrovní. Celkovo ponúka viac ako 170 kilometrov dobre udržiavaných zjazdoviek, ktoré zahrňujú širokú paletu možností – od jemných, širokých svahov pre začiatočníkov až po náročné zjazdovky pre skúsených lyžiarov.

Začiatočníci a rodiny s deťmi si môžu užívať pokojnú atmosféru na širokých, mierne sklonených svahoch, ako sú tie v oblasti Kitzbüheler Horn. Tieto trate sú ideálne pre prvý kontakt s lyžovaním a pre zdokonaľovanie základných zručností. Stredisko tiež ponúka niekoľko lyžiarskych škôl, kde si lyžiari môžu rezervovať súkromné lekcie alebo skupinové kurzy.

Pokročilí lyžiari a experti nájdu svoje výzvy na strmších a technicky náročnejších svahoch. Zjazdovky ako Streif na Hahnenkamme alebo svahy v oblasti Pengelstein ponúkajú vzrušujúce lyžovanie s nádhernými výhľadmi na Alpy. Pre tých, ktorí hľadajú ešte väčšie dobrodružstvo, Kitzbühel ponúka aj možnosti freeridového lyžovania v neupravenom teréne.

Pre milovníkov snowboardu a freestyle lyžovania je tu niekoľko snowparkov, ako napríklad Hanglalm Snowpark. Tieto parky sú vybavené rôznymi prekážkami vrátane skokov, railov a boxov, ktoré poskytujú výzvy pre jazdcov všetkých úrovní.

Kitzbühel ponúka nielen vynikajúce zjazdovky, ale aj prvotriedne zázemie. Moderné lanovky a vleky zabezpečujú plynulý a rýchly transport lyžiarov po celom areáli, zatiaľ čo množstvo horských chat a reštaurácií pozýva na oddych a posilnenie. Taktiež sú k dispozícii kvalitné služby ako požičovne lyžiarskeho vybavenia a servisy, ktoré zaručia, že vaša lyžovačka bude bezstarostná a príjemná.

Ubytovanie a stravovanie

Ubytovanie v Kitzbüheli ponúka niečo pre každého, od luxusných hotelov až po útulné horské chaty. Pre tých, ktorí hľadajú prvotriedne služby a exkluzivitu, sú k dispozícii hotely ako Hotel Schloss Lebenberg, ktorý kombinuje tradičný rakúsky štýl s moderným luxusom, alebo A-ROSA Kitzbühel, ktorý poskytuje špičkové wellness a golfové zariadenia. Tieto hotely často ponúkajú aj dodatočné služby ako sú kúpeľné procedúry, vnútorné a vonkajšie bazény a gurmánske reštaurácie.

Pre tých, ktorí uprednostňujú pokojnejšie a autentickejšie zážitky, sú tu početné horské chaty a penzióny. Tieto ubytovacie možnosti ponúkajú teplú, rodinnú atmosféru a často sú umiestnené priamo na svahoch alebo v ich blízkosti, čo z nich robí ideálne miesto pre lyžiarsku dovolenku. Príklady takýchto ubytovaní zahŕňajú Pension Alpenrose alebo Gasthof Eggerwirt, ktoré ponúkajú útulné izby a domácu stravu.

Pokiaľ ide o stravovanie, Kitzbühel je domovom mnohých vynikajúcich reštaurácií, ktoré ponúkajú širokú škálu kulinárskych zážitkov. Mnohé z týchto reštaurácií sa zameriavajú na tradičnú rakúsku kuchyňu, ako je Wiener Schnitzel, Tafelspitz, alebo Kaiserschmarrn. Vyskúšať môžete napríklad Restaurant Huberbräu Stüberl alebo Gasthof Chizzo, ktoré sú známe svojimi lokálnymi špecialitami.

Navyše, v horských chatách a reštauráciách na svahoch, ako je Berghaus Tyrol alebo Hahnenkammstüberl, si môžete vychutnať jedlo s úchvatným výhľadom na alpské vrcholy. Tieto miesta sú ideálne pre posilnenie sa počas lyžiarskeho dňa alebo len pre relax v útulnom a príjemnom prostredí.

Bez ohľadu na váš vkus a rozpočet, Kitzbühel ponúka bohaté možnosti ubytovania a stravovania, ktoré zaručene spríjemnia váš pobyt v tomto slávnom lyžiarskom stredisku.

Rodinná zábava a aktivity mimo lyžovania

Kitzbühel je nielen rajom pre lyžiarov, ale ponúka aj bohaté možnosti zábavy a aktivít mimo svahov, vhodných pre celú rodinu.

 • Sánkarské Dráhy: Jednou z najobľúbenejších aktivít pre rodiny sú sánkarské dráhy. Kitzbühel a jeho okolie ponúkajú niekoľko skvelých dráh, ako je napríklad dráha na Gaisbergu, ktorá je osvetlená večer a ponúka vzrušujúci zážitok pre deti aj dospelých.
 • Zimné Turistické Chodníky: Pre milovníkov prírody sú tu zimné turistické chodníky, ktoré sa vinú krásnou zasneženou krajinou. Tieto trasy sú ideálne pre pokojné prechádzky alebo nordic walking, umožňujúce návštevníkom vychutnať si kľud a krásu alpského prostredia.
 • Korčuľovanie: Kitzbühel ponúka aj možnosti korčuľovania na ľade. Či už ide o prirodzené ľadové plochy alebo umelo zamrznuté korčuliarske dráhy, korčuľovanie je skvelým spôsobom, ako stráviť aktívne popoludnie v zimnej atmosfére.

Okrem týchto aktívnych zážitkov ponúka Kitzbühel aj rôzne kultúrne a relaxačné aktivity:

 • Kultúrne Podujatia: Počas zimnej sezóny sa v Kitzbüheli koná mnoho kultúrnych podujatí, vrátane koncertov, výstav a festivalov. Navštívte miestne múzeá, ako je Múzeum Kitzbühel, aby ste sa dozvedeli viac o histórii a kultúre tohto jedinečného miesta.
 • Wellness a Termálne Kúpele: Pre dokonalý relax po dni strávenom na svahoch ponúka Kitzbühel širokú škálu wellness a spa zariadení. Mnohé hotely majú svoje vlastné kúpeľné a wellness centrá, ktoré poskytujú rôzne procedúry, masáže a terapie.

Bez ohľadu na to, akú aktivitu si vyberiete, Kitzbühel zaručene ponúka zábavu pre celú rodinu, či už hľadáte vzrušenie, kultúrne obohatenie alebo len relax a odpočinok.

Praktické informácie

Navštíviť Kitzbühel a vychutnať si všetko, čo toto lyžiarske stredisko ponúka, je pomerne jednoduché vďaka jeho dobrej dostupnosti a rozvinutým službám.

Doprava a Parkovanie:

 • Príchod do Kitzbühelu: Kitzbühel je ľahko dostupný autom, vlakom alebo letom. Najbližšie medzinárodné letisko je v Salzburgu, približne hodinu jazdy autom. Vlakom sa sem dostanete pohodlne, nakoľko Kitzbühel má vlastnú železničnú stanicu priamo v meste.
 • Parkovanie: V Kitzbüheli a jeho okolí je dostatok parkovacích miest, vrátane viacerých parkovísk a garáží. Počas hlavnej sezóny môže byť parkovanie vyťažené, preto odporúčame plánovať príchod skôr ráno alebo využiť verejnú dopravu.
 • Verejná doprava v stredisku: Mesto a okolie ponúka efektívnu verejnú dopravu vrátane autobusov, ktoré spojujú rôzne časti strediska a sú často zahrnuté v cene skipasu.

Skipasy a Lyžiarske Služby:

 • Skipasy: Skipasy si môžete kúpiť online alebo priamo v stredisku. Sú dostupné rôzne druhy skipasov – od jednodňových až po celosezónné, a často sú ponúkané zľavy pre deti, mládež a senirov.
 • Požičovne Lyžiarskeho Vybavenia: V Kitzbüheli je množstvo požičovní, kde si môžete požičať lyže, snowboardy, a ďalšie vybavenie. Je vhodné rezervovať si vybavenie vopred, hlavne počas špičkovej sezóny.
 • Lyžiarske Školy: Pre tých, ktorí by chceli zdokonaliť svoje lyžiarske zručnosti alebo sa lyžovanie len učiť, Kitzbühel ponúka široký výber lyžiarskych škôl. Ponúkajú sa súkromné lekcie aj skupinové kurzy pre všetky vekové kategórie a úrovne schopností.
 • Oficiálna webová stránka Kitzbühelu: www.kitzbuehel.com
  • Tu nájdete komplexné informácie o lyžiarskych terénoch, ubytovaní, gastronómii, udalostiach a aktivitách v Kitzbüheli.
 • Informácie o Skipasoch a Lyžiarskych Školách:

Kitzbühel je skutočne ideálnym miestom pre rodinnú lyžovačku, kde sa snúbi krása alpskej prírody, prvotriedne lyžiarske terény a bohaté možnosti pre všetkých členov rodiny. S jeho rozmanitými zjazdovkami vhodnými pre lyžiarov na každej úrovni, vrátane širokých svahov pre začiatočníkov a vzrušujúcich trás pre pokročilých, ponúka Kitzbühel zimný zážitok, ktorý splní očakávania každého lyžiara.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu