Oslávte Halloween vo Viedni, ponúka pre každého niečo

0

Sviatok Všetkých svätých sa u nás spája skôr s tichou spomienkou na tých, ktorí už medzi nami nie sú, no tradičný americký sviatok Halloween je naopak v prvom rade o zábave. Sviatok oslavovaný 31. októbra je príležitosťou urobiť si výlet do neďalekej Viedne, ktorá ponúka rozmanité príležitosti ako ho osláviť.

Akcie pre deti a tínedžerov

„Ak máte menšie deti odporúčam na Halloween navštíviť Prater. Od 10:00 do 22:00 sa tam bude konať sprievod s maľovaním na tvár a fotografiami na pamiatku, pričom vstup je zdarma,“ odporúča privátny viedenský sprievodca Erich Kammerleithner. Tip na program pre starších než 14 rokov je od Sarah Eckl z Viedenskej turistickej kancelárie: „Na Viedenskom centrálnom cintoríne sa koná 31. októbra 2018 komentovaná prehliadka. Okrem krásne strašidelných a bizarných príbehov spoznáte históriu druhého najväčšieho cintorína v Európe, pohrebnú kultúru vo Viedni a zaujímavosti z každodenného života hrobárov. Cena vstupu je 35 € na osobu.“

Zabudnite na jazykovú bariéru

Ak však nehovoríte nemecky, len anglicky, dáte zrejme prednosť podujatiam s týmto dorozumievacím jazykom. Na Halloween premietajú v Haydn kine na Mariahilferstraße  o 20:15 hod. kultovú filmovú snímku Rocky Horror Picture Show. A pri kultúre ešte chvíľu zostaneme. Umelci Ben Russell a Philipp Fleischmann prezentujú 31.10. o 19.00 hod. v Múzeu moderného umenia sedem krátkych filmov pod spoločným názvom „Halucinácie“ Ak sa nechcete na Halloween len báť, ale sa aj zabaviť, navštívte Story Party, ktorá sa bude konať v angličtine v Tunnel Vienna Live. Za 20 € vstupného sa môžete zasmiať na zážitkoch z randenia iných, tak že sa vám tie vlastné nebudú zdať až také zlé. Ak máte odvahu, prineste si spísaný vlastný príbeh, ktorý môžete na mieste prečítať ostatným.

Všade samé parties…

No a samozrejme nemôžeme zabudnúť na klasické Halloween parties. Z množstva rôznych odporúčame napríklad Scaryfest 2018, ktorá sa koná v Ottakringer Brauerei alebo Halloween – Witch Please vo WUK-u. Aby ste si mohli oslavu Halloweenu užiť vo Viedni bez akýchkoľvek obmedzení, spoľahnite sa na dopravu prostredníctvom autobusov Slovak Lines. Do Viedne a späť vás odvezú 20-krát denne, pričom posledný odchádza z Viedne o 23:30 hod. Lístky si môžete zakúpiť komfortne cez internet. V prípade autobusovej linky Bratislava – letisko Schwechat – Viedeň je k dispozícii nová mobilná aplikácia pre smartfóny s operačným systémom Android a iOS. Takýto lístok navyše nemusíte tlačiť – stačí sa ním preukázať na displeji telefónu. Po zaregistrovaní v aplikácii získate prvý lístok za cenu 1 €.

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu