Najkrajšie veľkonočné trhy vo Viedni a okolí

0

Veľkonočné trhy tradične otvárajú koncom marca a ohlasujú jar farebnými vajíčkami a tradičnými remeselnými výrobkami.

Vo Viedni sa v marci tradične otvárajú známe veľkonočné trhy v Schönbrunne, na Kalvarienbergu a Altwiener Ostermarkt na Freyungu. Na prehliadku a ochutnávku pred Veľkou nocou pozývajú aj ďalšie menšie trhy.

od 16. marca do 2. apríla 2024
10:00 – 18:30

Veľkonočný trh sa koná nanádvorí hradu. Viac ako 70 vystavovateľov z Rakúska ponúka širokú škálu rezbárskych výrobkov a kvetinové aranžmány. Na svoje si však prídu nielen milovníci remesiel, ale aj gurmáni: návštevníci sú rozmaznávaní sladkými a slanými dobrotami z celého Rakúska.

Pestrý sprievodný program so živou hudbou a pestrý program pre deti vás pozývajú na prechádzku, zábavu a zábavu a každú sobotu, nedeľu a Veľkonočný pondelok džezové a swingové súbory šíria veselé tóny a tanečnú náladu na námestí pred dielňou veľkonočných zajačikov.

Veľkonočný trh na zámku Schönbrum sa koná od 15. marca do 2. apríla 2024
denne od 10:00 do 20:00

Program a aktuálne informácie o trhu

Altwiener Ostermarkt

Najväčšiu horu vajec v Európe nájdete na námestí Altwiener Ostermarkt. 40 000! maľovaných veľkonočných vajíčok nahromadených na hore – pohľad, ktorý si nemôžete nechať ujsť. Okrem veľkonočnýchšpecialít, ako je Osterpinzen, veľkonočná šunka alebo pečený veľkonočný baránok, tu samozrejme nájdete aj tie najlepšie remeselné výrobky na veľkonočnú výzdobu. Program pre deti s remeselnou dielňou a tradičnou živou hudbou vám spríjemní očakávanie sviatkov jari.

Ostermarkt am Hof

od 15. marca do 1. apríla 2024
Po – Št od 11:00 do 20:00
Pia – Ne a Veľkonočný pondelok od 10:00 do 20:00, stravovanie do 21:00

Tento veľkonočný trh organizuje združenie „Kunst+Handwerk vom Künstler od roku 2002, teda už viac ako 20 rokov. Rok čo rok majú návštevníci možnosť prechádzať sa medzi rôznymi historickými budovami a zároveň si prezerať ručne vyrobené výrobky regionálnych umelcov a remeselníkov, z ktorých niektoré sú dokonca na samotnom trhu.

Trh sa otvára od pondelka do štvrtka o 11.00 h a v piatok a cez víkendy o 10.00 h. Zatvára sa o 20.00 hod. Tradičné stánky s potravinami a „Wirtsstandln“ sú však cez víkend otvorené do 21.00 hod.

Veľkonočný trh na zámku Neugebäude

21.-24. marca: 14:00-21:00
Trh umenia na hrade, stravovanie vonku

Adresa: Otmar-Brix-Gasse 1, 1110 Viedeň

Umelecké remeslá, kulinárske špeciality, hudba a pestrý program pre deti sú tento rok v ponuke veľkonočného trhu na zámku Neugebäude. V interiéri hradu sa opäť nachádza množstvo vystavovateľov s veľkonočnými remeselnými výrobkami. Vonku budú aj naši traja hostitelia, barónka s bravčovým mäsom, stánok so sladkosťami, stánok s kmeňmi stromov a stánok s rôznymi syrovýmipochúťkami. Predsedníčka a celý kolektív sa teší na množstvo návštevníkov.

Program a aktuálne informácie op trhu

Veľkonočný trh v kvetinových záhradách Hirschstetten

od 30. marca do 1. apríla 2024
Každý deň od 9.00 do 18.00 hod.
(vchody okolo Quadenstraße 15, 1220 Viedeň)

Na tradičnom veľkonočnom trhu v kvetinových záhradách Hirschstetten v Donaustadte čakajú na návštevníkov regionálne pochúťky ako šunka, slanina a syrové špeciality, ako aj rôzne dezerty. Taktiež rôzne veľkonočné dekorácie je na trhu k dispozícii aj veľkonočná výzdoba. Inšpiráciu na najkrajšie kvetinové aranžmány a dekorácie nájdete priamo v kvetinových záhradách.

K dispozícii je aj skvelý sprievodný program. Okrem kolotočov, skákacieho hradu a maľovania na tvár pre deti sú pripravené aj workshopy pre dospelých zamerané na tohtoročnú tému „Bylinky“.

Veľkonočný trh Marchfeld

22. až 24. marca 2024

Miesto: zámok Marchegg

Tradičný marchfeldský veľkonočný trh v sýpke a zámockom parku. Najkrajšie veľkonočné aranžmány, ručne maľované veľkonočné vajíčka, veľkonočné remeslá, regionálne pochúťky a mnoho ďalšieho.

Program a aktuálne informácie o trhu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu