Veľkonočné trhy vo Viedni

Dva týždne pred veľkonočnými sviatkami sa začínajú obľúbené viedenské veľkonočné trhy. Okrem skvelej atmosféry ponúkajú tradičné výrobky, medzi ktorými nesmú chýbať umelecky maľované kraslice a tradičná kvetinová veľkonočná výzdoba.

© Österreich Werbung Karl Thomas
© Österreich Werbung Karl Thomas

Vždy keď je v parku pred zámkom Schönbrunn cítiť príchod jari, začína pred historickou budovou tradičný veľkonočný trh. Počas vyše dvoch týždňov od 28.3. do 14.4.2020 tu nájdete všetko čo robí veľkonočné sviatky takými očarujúcimi: ručne vyrábané veľkonočné ozdoby, maľované kraslice, klasické aj moderné veľkonočné kytice, výrobky z dreva, skla a keramiky. A k tomu samozrejme na zahryznutie nezameniteľné kulinárske špeciality z celého Rakúska.

Na tradičnom Staroviedenskom veľkonočnom trhu (Altwiener Ostermarkt, 27.3.-13.4.2020) v samom srdci Viedne na námestí Freyung je pripravených približne 50 stánkov si širokou ponukou tradičných remeselných výrobkov a gastronomických špecialít. O zábavu sa postará bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti. Tento trh známy svojim každoročným stavaním najväčšieho kopca z maľovaných kraslíc.

© WienTourismus Karl Thomas
© WienTourismus Karl Thomas

Len o pár krokov ďalej, na námestí Platz am Hof je ďalší, veľkonočný trh umeleckých remesiel ktorý určite nesmiete minúť. V čase od 27.3. do 13.4.2020 v stánkoch spojených do „remeselnej dedinky“ môžete obdivovať unikátne ručne robené umelecké diela, ktoré si samozrejme môžete aj zakúpiť. Typicky sú to kraslice, kytice, akvarely, hodvábne šatky, šperky, výrobky z keramiky a skla.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu