Veľkonočné trhy vo Viedni

0

Dva týždne pred veľkonočnými sviatkami sa začínajú obľúbené viedenské veľkonočné trhy. Okrem skvelej atmosféry ponúkajú tradičné výrobky, medzi ktorými nesmú chýbať umelecky maľované kraslice a tradičná kvetinová veľkonočná výzdoba.

© Österreich Werbung Karl Thomas
© Österreich Werbung Karl Thomas

Vždy keď je v parku pred zámkom Schönbrunn cítiť príchod jari, začína pred historickou budovou tradičný veľkonočný trh. Počas vyše dvoch týždňov od 25.3. do 11.4.2023 denne od 10:00 do 18:30 tu nájdete všetko čo robí veľkonočné sviatky takými očarujúcimi: ručne vyrábané veľkonočné ozdoby, maľované kraslice, klasické aj moderné veľkonočné kytice, výrobky z dreva, skla a keramiky. A k tomu samozrejme na zahryznutie nezameniteľné kulinárske špeciality z celého Rakúska.

Na tradičnom Staroviedenskom veľkonočnom trhu (Altwiener Ostermarkt, 24.3.-10.4.2023 denne od 10:00 do 20:00) v samom srdci Viedne na námestí Freyung je pripravených približne 50 stánkov si širokou ponukou tradičných remeselných výrobkov a gastronomických špecialít. O zábavu sa postará bohatý sprievodný program pre dospelých aj deti. Tento trh známy svojim každoročným stavaním najväčšieho kopca z maľovaných kraslíc.

© WienTourismus Karl Thomas
© WienTourismus Karl Thomas

Len o pár krokov ďalej, na námestí Platz am Hof je ďalší, veľkonočný trh umeleckých remesiel ktorý určite nesmiete minúť. V čase od 24.3. do 10.4.2023 (Po-Štv 11:00-20:00, Pia-Ne a stiatky 10:00-20:00, gastro do 21:00) v stánkoch spojených do „remeselnej dedinky“ môžete obdivovať unikátne ručne robené umelecké diela, ktoré si samozrejme môžete aj zakúpiť. Typicky sú to kraslice, kytice, akvarely, hodvábne šatky, šperky, výrobky z keramiky a skla.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu