Therme Wien – najväčšie rakúske kúpele

1
Pravidlá pre vstup
Čo znamená pravidlo 3 G? Ako sa musím preukázať pred vstupom?
Na návštevu zariadení na trávenie voľného času a športových zariadení, to znamená reštaurácií, hotelov alebo fitnessštúdií a na iných podujatiach platí pre dospelých a pre deti od 10 rokov pravidlo 3 G.
Pravidlo 3 G slúži ako doklad toho, že ste očkovaní, testovaní alebo uzdravení.
Pre očkované osoby platia tieto pravidlá:
 • Prvé očkovanie platí od 22. dňa po prvom vpichu maximálne 3 mesiace od okamihu očkovania.
 • Druhá dávka očkovania predlžuje dobu platnosti o ďalších 6 mesiacov.
 • Očkovacie látky, u ktorých sa predpokladá len jedno očkovanie(napr. Johnson & Johnson), platia od 22. dňa po očkovaní 9 mesiacov po dni očkovania.
 • Pre uzdravené osoby, ktoré boli doteraz raz očkované, platí očkovanie 9 mesiacov od okamžiku očkovania.
 • Uznávajú sa iba vakcíny chválené v támci EÚ (nie Sputnik)
Uzdravené osoby sú po uplynutí infekcie šesť mesiacov oslobodené od testovacej povinnosti. Ako doklady platia napr. správne rozhodnutie (Absonderungsbescheid) alebo lekárske potvrdenie o infekcii. Doklad neutralizačných protilátok platí tri mesiace od okamžiku testovania.
Pre uzdravené osoby, ktoré boli raz očkované, platí očkovanie 270 dní od dátumu očkovania.
Testy majú podľa toho, o aký test ide, rôzne doby platnosti:
 • PCR-testy platia 72 hodín od okamžiku brania vzorky.
 • Protilátkové (antigenové) testy, ktoré vykonal oprávnený subject (napríklad testovacie cesty, lekárne, škola), platia 48 hodín o okamžiku brania vzorky.
 • Samotesty, ktoré sú evidované v systému spracúvania dát krajín, platia 24 hodín.
 • Pre deti platia školské testy.
 • Ponúkajú sa aj testy v rámci Point-of-Sale. Tieto testy platia pre vstup na športoviská, prevádzkárne, reštaurácie, hotely alebo podujatia.

 

Liečivé pramene v oblasti  Viedne si obľúbili už Rimania. Dnes na tomto mieste stoja kúpele s mnohými medzinárodnými oceneniami. Čo vás v nich čaká? Na veľkej ploche ponúkajú 26 bazénov s teplotou vody od 27°C do 36°C, 24 saunových a parných kabín, 2500 ležadiel a mnoho iných lákadiel.

Základné informácie a krátko k histórii

Sírne pramene majú vo Viedni dlhú tradíciu. Liečivá voda z prameňov je vhodná na kúpanie i pitie. Blahodárne pôsobí na poruchy pohybového aparátu, obehovej sústavy alebo kožné choroby. Novodobé kúpele tu boli oficiálne založené v roku 1974 pod názvom Therme Oberlaa. Komplex prešiel v roku 2010 rozsiahlou modernizáciou a dočkal sa aj nového názvu – Therme Wien.

Kúpele s celkovou úžitkovou plochou 75 000 m² lemujú početné kaskády a fontány. Therme Wien vznikli pozdĺž potoka, kde sa nachádzajú jednotlivé sekcie, do ktorých sú kúpele rozdelené. Tým sa hovorí kamene kvôli ich symbolickému umiestneniu pozdĺž vodného toku.

Kameň fitness

Zacvičíte si tu na moderných tréningových prístrojoch, využiť môžete služby trénera alebo výživového poradcu.

Kameň pokoja

Neexistuje lepší spôsob, ako si perfektne odpočinúť než v tejto zóne obsahujúcej napríklad bazén ticha alebo bazén s minerálnou vodou.

Kameň sauna

Tento kameň ponúka nespočetné množstvo sáun, bazény s chladnou a teplou vodou, masáže ale napríklad aj parné kúpele.

Kameň krásy

Kameň krásy ocenia asi hlavne dámy. Prináša totiž služby kaderníka alebo kozmetičky. Samozrejmosťou sú rozsiahle odpočivárne.

Therme Wien – zábava pre deti i dospelých

V kúpeľoch nájdeme v súčasnej dobe 26 bazénov, 24 saunových a parných kabín, 2 500 ležadiel a celkom 6 000 m² plochy určenej na relaxáciu. V letnom období určite pri svojej návšteve nevynechajte vonkajší bazén so slanou vodou, príjemnou relaxačnou hudbou a svetelnými efektmi.

V Therme Wien je však dostatok zábavy po celý rok. Mimo klasického odpočinku v podobe jaskynného bazéna, bylinkových komôr alebo odpočivárne s krbom tu môžeme nájsť aj menej klasické prvky zabezpečujúci zábavu hostí, napríklad rozsiahlu kúpeľnú knižnicu alebo kino. Kto si nechce čítať, môže čas tráviť dokonca aj počúvaním audiokníh. Milovníci nočného života poteší vonkajší letný bar s pódiom, ktoré slúžia pre najrôznejšie kultúrne produkcie. Počas roka sa tu navyše usporadúvajú ďalšie akcie napríklad gastronomického zamerania.

 

Ideálne vyžitie poskytujú Therme Wien tiež pre rodiny s deťmi. Tí si dobrodružstvo užijú  napríklad v kanáli s divokou vodou. Vyskúšať si môžu šmykľavky či skokanské veže. Nemôže chýbať ani park na vodné hry, bazény s atrakciami a športové vyžitie v podobe volejbalu alebo boccia. Rodičia zaiste uvítajú možnosť stráženia a animačného programu pre svoje ratolesti. Na pár chvíľ tu môžete svojich potomkov v pokoji zanechať a venovať sa len sami sebe.

Kúpele pre zdravie i pre potešenie

Absolvovať môžete taktiež klasické liečebné procedúry v podobe rehabilitácií, balneoterapie, hydroterapie alebo ergoterapie. Vysoká úroveň poskytovaných služieb bola ocenená  prvým miestom v European Health & SPA Awards. V Therme Wien tak nájdu ideálne miesto pre zdravie i odpočinok dospelí, deti aj seniori.

Vonkajšia časť kúpeľov v letných mesiacoch ponúka 25 metrový bazén a niekoľko menších bazénov so sladkou aj slanou vodou spolu s lehátkami na opaľovanie. Môžete si tiež zahrať plážový volejbal alebo navštíviť letný bar.

Spektrum kúpeľných a wellness služieb dopĺňa aj niekoľko reštaurácií či kúpeľná cukráreň. Viedeň je svojimi sladkými dobrotami preslávená a ani cukráreň Oberlaa nie je výnimkou. Ročne na tomto mieste spracuje 16,5 tony čokolády. Zastaviť sa tu na zákusok je takmer povinnosťou.

Kúpele obklopuje aj rovnomenný pamiatkovo chránený kúpeľný park. Miestne záhrady sú obľúbenou atrakciou miestnych návštevníkov. Sú rozdelené do jednotlivých tematických úsekov. Zhliadnuť tak môžete napríklad pôsobivú japonskú záhradu alebo nasať neopakovateľnú atmosféru v záhrade zamilovaných.

Otváracie hodiny

Otvorené 364 dní v roku

Podelok až Sobota: 9:00 – 22:00

Nedeľa a sviatky: 8:00 – 22:00

24.12. – zatvorené

31.12. – 8:00 – 14:00

1.1. – 9:00 – 22:00

 

Cenník 2020

Dospelí 3 hodiny: 20,50 EUR

Deti (do 13 rokov s dospelým doprovodom) 3 hodiny: 5014,- EUR

Deti do 3 rokov majú vstup zadarmo. Ďalšie tarify a zľavy nájdete na stránkach Therme Wien

Parkovanie je zpoplatnené sumou 3,- EUR na 3 a pol hodiny. Maximálna cena za celodenné parkovanie je 5,50 EUR.

Adresa

Therme Wien
Kurbadstraße 14, 1100 Wien

Cesta autom z Bratislavy

1 komentár

 1. Dobrý deň.
  Mohol by mi prosím Vás niekto odpovedať na niekoľko mojich otázok?
  Po roku by sme chceli navštíviť Viedenské kúpele Oberla s dospelým synom, ktorý je držiteľom
  dokladu ZŤP so sprievodcom. Doklad je v slovenskom a anglickom jazyku. Aká je cena súčasná cena vstupenky pre neho a pre mňa prosím vás? Je tam v tomto prípade nejaká zľava? Chceli by sme celodenné vstupenky. Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom. M.Lišková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu