Therme Wien – najväčšie rakúske kúpele

1

Liečivé pramene v oblasti  Viedne si obľúbili už Rimania. Dnes na tomto mieste stoja kúpele s mnohými medzinárodnými oceneniami. Čo vás v nich čaká? Na veľkej ploche ponúkajú 26 bazénov s teplotou vody od 27°C do 36°C, 24 saunových a parných kabín, 2500 ležadiel a mnoho iných lákadiel.

Základné informácie a krátko k histórii

Sírne pramene majú vo Viedni dlhú tradíciu. Liečivá voda z prameňov je vhodná na kúpanie i pitie. Blahodárne pôsobí na poruchy pohybového aparátu, obehovej sústavy alebo kožné choroby. Novodobé kúpele tu boli oficiálne založené v roku 1974 pod názvom Therme Oberlaa. Komplex prešiel v roku 2010 rozsiahlou modernizáciou a dočkal sa aj nového názvu – Therme Wien.

Kúpele s celkovou úžitkovou plochou 75 000 m² lemujú početné kaskády a fontány. Therme Wien vznikli pozdĺž potoka, kde sa nachádzajú jednotlivé sekcie, do ktorých sú kúpele rozdelené. Tým sa hovorí kamene kvôli ich symbolickému umiestneniu pozdĺž vodného toku.

Kameň fitness

Zacvičíte si tu na moderných tréningových prístrojoch, využiť môžete služby trénera alebo výživového poradcu.

Kameň pokoja

Neexistuje lepší spôsob, ako si perfektne odpočinúť než v tejto zóne obsahujúcej napríklad bazén ticha alebo bazén s minerálnou vodou.

Kameň sauna

Tento kameň ponúka nespočetné množstvo sáun, bazény s chladnou a teplou vodou, masáže ale napríklad aj parné kúpele.

Kameň krásy

Kameň krásy ocenia asi hlavne dámy. Prináša totiž služby kaderníka alebo kozmetičky. Samozrejmosťou sú rozsiahle odpočivárne.

Therme Wien – zábava pre deti i dospelých

V kúpeľoch nájdeme v súčasnej dobe 26 bazénov, 24 saunových a parných kabín, 2 500 ležadiel a celkom 6 000 m² plochy určenej na relaxáciu. V letnom období určite pri svojej návšteve nevynechajte vonkajší bazén so slanou vodou, príjemnou relaxačnou hudbou a svetelnými efektmi.

V Therme Wien je však dostatok zábavy po celý rok. Mimo klasického odpočinku v podobe jaskynného bazéna, bylinkových komôr alebo odpočivárne s krbom tu môžeme nájsť aj menej klasické prvky zabezpečujúci zábavu hostí, napríklad rozsiahlu kúpeľnú knižnicu alebo kino. Kto si nechce čítať, môže čas tráviť dokonca aj počúvaním audiokníh. Milovníci nočného života poteší vonkajší letný bar s pódiom, ktoré slúžia pre najrôznejšie kultúrne produkcie. Počas roka sa tu navyše usporadúvajú ďalšie akcie napríklad gastronomického zamerania.

Ideálne vyžitie poskytujú Therme Wien tiež pre rodiny s deťmi. Tí si dobrodružstvo užijú  napríklad v kanáli s divokou vodou. Vyskúšať si môžu šmykľavky či skokanské veže. Nemôže chýbať ani park na vodné hry, bazény s atrakciami a športové vyžitie v podobe volejbalu alebo boccia. Rodičia zaiste uvítajú možnosť stráženia a animačného programu pre svoje ratolesti. Na pár chvíľ tu môžete svojich potomkov v pokoji zanechať a venovať sa len sami sebe.

Kúpele pre zdravie i pre potešenie

Absolvovať môžete taktiež klasické liečebné procedúry v podobe rehabilitácií, balneoterapie, hydroterapie alebo ergoterapie. Vysoká úroveň poskytovaných služieb bola ocenená  prvým miestom v European Health & SPA Awards. V Therme Wien tak nájdu ideálne miesto pre zdravie i odpočinok dospelí, deti aj seniori.

Vonkajšia časť kúpeľov v letných mesiacoch ponúka 25 metrový bazén a niekoľko menších bazénov so sladkou aj slanou vodou spolu s lehátkami na opaľovanie. Môžete si tiež zahrať plážový volejbal alebo navštíviť letný bar.

Spektrum kúpeľných a wellness služieb dopĺňa aj niekoľko reštaurácií či kúpeľná cukráreň. Viedeň je svojimi sladkými dobrotami preslávená a ani cukráreň Oberlaa nie je výnimkou. Ročne na tomto mieste spracuje 16,5 tony čokolády. Zastaviť sa tu na zákusok je takmer povinnosťou.

Kúpele obklopuje aj rovnomenný pamiatkovo chránený kúpeľný park. Miestne záhrady sú obľúbenou atrakciou miestnych návštevníkov. Sú rozdelené do jednotlivých tematických úsekov. Zhliadnuť tak môžete napríklad pôsobivú japonskú záhradu alebo nasať neopakovateľnú atmosféru v záhrade zamilovaných.

Otváracie hodiny

Od pondelka do nedele a počas štátnych sviatkov:
09.00 – 22.00 hod.

24. decembra: zatvorené

31. decembra: otvorené od 09.00 do 14.00 hod.
(posledný vstup: 11.00 hod.)

Cenník 2024

 • Celodenný lístok (od 6 hodín) s ukladacím boxom – 37,00 EUR
 • s kabínou –  39,00 EUR
 • Spoluužívateľ – dospelý – 36,00 EUR
 • Spoluužívateľ – teenager 23,10 EUR
 • Spoluužívateľ – dieťa –  22,10 EUR

Detský pondelok – 1 dieťa zdarma

Každý pondelok môže 1 dieťa na dospelú osobu navštíviť termálne kúpele zdarma – platí aj počas letných prázdnin, ale s výnimkou ostatných sviatkov a dní pracovného pokoja (platí pre deti do 8 rokov, platí aj počas letných prázdnin, ale s výnimkou ostatných sviatkov a dní pracovného pokoja).

Deti do 3 rokov majú vstup zadarmo. Ďalšie tarify a zľavy nájdete na stránkach Therme Wien

Parkovanie

 • Podzemné parkovisko pre hostí do 3,5 hodiny – 5,00 EUR
 • Každá ďalšia hodina – 1,00 EUR

Celodenný lístok od 6 hodín – 7,50 EUR
Hostia termálnych kúpeľov si môžu nechať potvrdiť parkovací lístok pri výstupnej pokladni a parkovať na našom parkovisku za zvýhodnenú cenu pre hostí. Následné vrátenie peňazí, žiaľ, nie je možné.

Adresa

Therme Wien
Kurbadstraße 14, 1100 Wien

Cesta autom z Bratislavy

1 komentár

 1. Dobrý deň.
  Mohol by mi prosím Vás niekto odpovedať na niekoľko mojich otázok?
  Po roku by sme chceli navštíviť Viedenské kúpele Oberla s dospelým synom, ktorý je držiteľom
  dokladu ZŤP so sprievodcom. Doklad je v slovenskom a anglickom jazyku. Aká je cena súčasná cena vstupenky pre neho a pre mňa prosím vás? Je tam v tomto prípade nejaká zľava? Chceli by sme celodenné vstupenky. Ďakujem za odpoveď a ostávam s pozdravom. M.Lišková.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu