MHD Viedeň

107

Mestskú hromadnú dopravu tvorí sieť autobusov, električiek, metra a prímestských vlakov. Na niekoľkých zastávkach v centre je malá kuriozita – osobná váha. Informačný systém a propagácia hromadnej dopravy je na vysokej úrovni a snaží sa aby ľudia presedlali z automobilov do ekologickejších hromadných dopravných prostriedkov. V meste hromadnú dopravu dopĺňa aj zautomatizovaná požičovňa bicyklov. Funguje tak, že si na jednom mieste za malý poplatok požičiate bicykel, ktorý je možné za určitý čas vrátiť na pôvodné, alebo iné určené miesto. V meste je rozvinutá sieť cyklochodníkov.

Metro (U-Bahn)

Najrýchlejší presun mestom je pomocou metra (U-Bahn). Sieť tvorí päť liniek označených písmenom U a číslom linky. Linky U1 až U4 sú moderné rýchle podzemné vlaky. Linka U6 je výnimočná, používa prestavané električkové vozne a jazdí väčšinou po nadzemných historických viaduktoch. Podzemná dráha jazdí pravidelne v krátkych intervaloch denne približne od piatej hodiny ráno do krátko po polnoci. Lístky sa dajú kúpiť priamo na stanici metra.

metru vieden

 

Električky (Strassenbahn)

Väčšina liniek električiek (Strassenbahn) začína v centre. Linky 1 a 2 jazdia na okružnej trase okolo mesta po Ringstrasse okolo historického centra. Je tam sústredených najviac pamiatok a môžete si ich prezrieť za jazdy. Staré električky na týchto linkách majú tiež svoje čaro, poznáte ich podľa drevených sedačiek a drevenej podlahy. Na tento okruh sa napájajú ostatné trate ktoré už zahŕňajú aj odľahlejšie časti Viedne. Podľa čísla linky je možné určiť, do ktorej mestskej časti električka jazdí. Lístok na električku je možné kúpiť si za príplatok priamo v vodiča. Trasy liniek sú tiež k dispozícii online.

Autobusové linky jazdia v celom meste aj prímestských oblastiach. Zaisťujú aj nočnú dopravu keď nejazdí metro ani električky. Väčšina autobusov je nízkopodlažných. Pre turistické linky a menej vyťažené linky na okrajoch mesta sa používajú minibusy.

Dopravu v meste dopĺňajú prímestské vlaky (S-Bahn). Modrobiele súpravy nejazdia tak často, ale sú najrýchlejším spôsobom ako sa dostať do častí za Viedeň.

 

Lístok na jazdu v jednom smere s ľubovoľnými prestupmi stojí 2,40 EUR, celodenný lístok 8 EUR. Automaty na lístky príjmajú aj papierové bankovky a väčšinou komunikujú aj v slovenskom jazyku. Ten istý lístok platí aj na cestu autobusom, električou, metrom a v mnohých prípadoch aj prímestským vlakom. Tieto lístky platia pre celú zónu až k hraniciam mesta, v metre preto netreba dokupovať lístky na ďalšie zóny. S jedným lístkom je síce možné cestovať z jedného miesta na druhé s ľubovoľným počtom prestupov, smer jazdy však nesmieme prerušiť či sa vrátiť na pôvodné miesto. Teda na jazdu z bodu A do bodu B môžete v rámci lístka použiť rôzne dopravné prostriedky. Výhodnou alternatívou pre turistov môže byť aj mestská karta Vienna-Card. V cene karty 29 EUR je pre držiteľa používanie všetkých liniek viedenskej mestskej homadnej dopravy po dobu 72 hodín a vyše 200 rôznych zliav do múzeí a aj komerčných podnikov. Kartu je možné zakúpiť v turistických informačných centrách, v hoteloch, v predpredaji v dopravnom podniku Wiener Linien vo vestibuloch väčších staníc metra alebo aj na internete.

Dodržiavanie týchto pravidiel kontrolujú námatkovo revízori, v prípade nedodržania hrozí pokuta 105 EUR. Deti do šesť rokov majú MHD zadarmo vždy, deti od 6 do 15 rokov majú MHD zadarmo iba v nedeľu, štátne sviatky a cez prázdniny.

Zóna 100 (Kernzone, Zone 100)

Je to zóna, v ktorej leží celé mesto Viedeň. Všetky spoje MHD sú v tejto zóne, okrem vlakov S-Bahn, ktoré chodia aj ďalej do prímestských častí.

Viedeň zóna 100

Cenník MHD Viedeň 2024

Jedna jazda (Einzelfahrt), platí pre všetky prostriedky (metro, električky, autobusy, prím. vlak) 2,40 €
Jedna jazda zľavnený (deti 6-15 rokov) 1,20 €
Deti do 6 rokov zadarmo
Vienna Ring Tram – vyhliadková jazda klasickou električkou okolo pamiatok 12,00 €
Vienna Ring Tram – (deti od 6-15r.) 6,00 €
Týždenná karta (Wochenkarte) 29,90 €
24 hod. lístok 8,- €
48 hod. lístok 14,10 €
72 hod. lístok 17,10 €
Viedenská karta (Wien-Karte)  – 48 hod 25,- €
Viedenská karta (Wien-Karte)  – 72 hod 29,- €
8-denná Klimakarte (môžete si nezávisle označiť len jeden deň a ďalší trebárs o týždeň, navyše karta je prenosná) 40,80 €
EASY CityPass WIEN 1 týždeň, (dieťa do 15. rokov v sprievode zadarmo) 29,90 €
EASY CityPass WIEN 24 hod.,  (dieťa do 15. rokov v sprievode zadarmo) 14,90 €
EASY CityPass WIEN 48 hod., (dieťa do 15. rokov v sprievode zadarmo) 19,90 €
EASY CityPass WIEN 72 hod., (dieťa do 15. rokov v sprievode zadarmo) 24,90 €
Mesačný lístok (Monatskarte) 51 €

Ďalšie tarify nájdete na stránkach Wiener linien, kde si ich môžete aj zakúpiť online.

Lístok sa dá zakúpiť aj pomocou týchto aplikácii pre smartphone:

WienMobil-App pre Android
WienMobil-App pre iOS

Pokuty za jazdu „na čierno“

Revízori Wiener Linien (tzv. Schwarzkappler) denne vykonávajú rozsiahle kontroly cestovných lístkov vo viedenskej verejnej doprave. V metre, autobuse a električke cestujúcim denne skontroluje lístok približne 100 revízorov. Názov „Schwarzkappler“ je odvodený od čiernych čiapok, ktoré v minulosti nosili.

Pokuta za chýbajúci cestovný lístok vo viedenskej MHD je 105 eur. V prípade, že pokutu nezaplatíte na mieste, zvýši sa na 115 eur.

Pokuta sa zvyšuje na 210 eur, ak:

 • sa pokúsite o útek pred revízorom
 • sa vydávate za inú osobu
 • použijete falošný cestovný lístok
 • opakovane cestujete bez platného cestovného lístka

Ak ste študent alebo dôchodca, môžete požiadať o zníženie pokuty na 55 eur. Na to však musíte mať pri sebe platný doklad totožnosti a potvrdenie o tom, že ste študentom alebo dôchodcom.

Pokutu môžete zaplatiť na mieste v hotovosti alebo kartou. Ak ju nezaplatíte na mieste, môžete ju uhradiť aj neskôr poštou alebo bankovým prevodom.

107 KOMENTÁRE

 1. Dobrý deň, platí sa vo Viedenskej hromadnej doprave aj za kočík?Je možné celodenný lístok používať na električku, bus a metro? Či si treba na každé kúpiť lístok zvlášť?
  Ďakujem.
  Dušan

 2. Dobry den, mam otazku, nerozumiem presne tejto casti “
   S jedným lístkom je síce možné cestovať z jedného miesta na druhé s ľubovoľným počtom prestupov, jazdu však nesmieme prerušiť či sa vrátiť na pôvodné miesto. “ ako ste to mysleli ? pretoze, chcem ist do viedne autom, zaparkovat ho v parkovacom dome, kupit si celodenny listok (jednoznacne to vyjde najlacnejsie) a vyuzit na presun hlavne metrom s tym, Len nechapem ako sa nemozem vratit na to iste miesto. To ked zacnem trebars v Erdbegu a vecer sa zochcem vratit do Erdbergu, to akoze nemozem ci ? urcite som to zle pochopil, len si to chcem ujasnit. Tie celodenne sa niekde „stikaju“ v metre alebo staci mat len pri sebe listok? Dakujem 

  • Dobrý deň,
   cestovný lístok na jednu jazdu platí v jenom smere, teda ak sa chcete dostať z bodu A do bodu B. Môžete ľubovoľne prestupovať, a to aj medzi metrom, električkou a autobusom nazávisle na dĺžke trasy a počte prestupov. Jazdu však nesmiete prerušiť či sa vracať na pôvodné miesto A. Lístok sa značí pred jazdou v dopravnom prostriedku na vyznačenom mieste. Lístok stojí v stánku či automate 2,- EUR, dá sa zakúpiť aj u vodiča v autobuse či električke, ale stojí 2,20 EUR a treba mať pri sebe drobné. Podobne ako u nás tu fungujú revízori, pokuta je 100,- EUR.

   • Nerozumiem tomuto, že môžem ľubovoľne prestupovať, ale nesmiem prerušiť jazdu. Veď pri prestupovaní jazdu súčasne aj preruším, nie? Alebo čo sa myslí prerušením jazdy?

 3. dobry,mal som neoznaceny listok(zabudol som) a neviem dobre nemecky tak som revizorovi nevedel povedat ze co ako..hovoril o 100 € pokute a zavola policajtov ale hovorim nemam u seba tolko..tak si napisal moje meno datum narodenia a ze som slovak..ale ja este niesom vedeny v rakusku v ziadnej forme..ako by som tu ani nebol..takze co sa moze stat ked nezaplatim..lebo kamosi co tu ziju vravia ze to nemam zaplatit..

  • Dobrý deň, informáciu o tom či výzva k platbe bude na Slovensko poslaná nemáme. V každom prípade pri nezaplatení počítajte s možnými problémami pri ceste do Rakúska napríklad pri občasných kontrolách na hraniciach alebo napríklad na letisku.

  • Neviem ci este odpoviete po takej dlhej dobe ale dopadla som rovnako ako vy.Kúpila si lístok a sadla unavená som bola ak8 kon prvý raz som takto cestovala väčšinou chodím autom.Hneď po mne nastúpil revízor a povedal ze už je neskoro keď to nemam orazene. Mali ste potom z toho problémy?momentálne som bez prace a do troch dní chcú zaplatiť 100€ z čoho zo slovenskej sociálky 100€ na celý mesiac? Nemám šancu 🙁 poraďte mi môžem mať problémy?ďakujem

 4. Ked si kúpim mesačný alebo ktorýkoľvek cestovný lístok, platí aj pre MHD vo Vösendorfe? je to ešte stále jedna zóna?Ďakujem

 5. dobry den, patri Galblitz este k Viedni? ak by sme si kupili celodenny nakupny listok je mestska doprava do tejto stvrte este v cene? a este mam otazocku, da sa vo Viedni parkovat niekde zdarma? 🙂 napr. pri Pratri?
  Dakujem za odpoved

 6. zaujímalo by ma či si treba kupovať zvlášť lístok na Lokal Bahn Badner Bahn   (Oper-Baden) kedže ide z Viedne a stoji aj vo Vösendorfe Shopping City Süd, keby mam mesačný lístok na mhd vo Viedni, na tento vlak si musim este kupit zvlášť lístok?

  • Vlakovy listok Bratislava-Vieden (spiatocny) neplati na U-bahn 3 (Simmering-West Bahnhof). Plati ale na vsetky vlaky a tak sa mozno z Hauptbahnhofu vlakom presunut na Westbahnhof. Neviem ako ine medzinarodne listky typu Bratislava – Zurich …

 7. Chcel by som vedieť či sa dá cestovať v metre vo Viedni aj s bicyklom a koľko stojí lístok pre bicykel? Platí pre bicykel aj celodenný lístok,alebo si ho musím vždy kúpiť zvlášť?

 8. Prosím Vás ešte mi stále nikto nenapísal,či za platí za bicykel vo viedenskom metre a ak áno tak koľko stojí lístok?

 9. Možem sa spýtať že keď si kúpim ten celodenný lístok tak sa s ním môžem pohybovať po celej viedni alebo platí len na niejaké pásma .Ďakujem za odpoveď 🙂

  • Dobrý deň,

   Vösendorf Shopping City Süd (SCS) je už mimo Viedne, najjeddnoduchšia a najlacnejšia cesta je nastúpiť na prímestský vlak na stanici Vösendorf Shopping City Süd a vystúpiť Wien Dörfelstraße (Meidling). Tento vlakový spoj ide každých 10 min., lístok stojí 2EUR a cesta medzi stanicami trvá asi 16min.
   Z tejto zastávky premáva autobusová linka 1187 na zastávku Flughafen Wien (letisko). Tento úsek cesty trvá asi 30 min., spoj chodí každých 30 min. a bude to stáť 6 EUR.

   Teda cesta z SCS aj s približným čakaním na spoje potrvá s jedným prestupom asi hodinu a bude Vás stáť 8 EUR.

 10. DObrý den mám jednu zaujimavu otazku .. 🙂 ked mi teda vie niekto poradit nedavno som šiel metrom .. U4 na Hutelddorf kupil som si listok ale niekde som ho vitratil a v pravej chvili tam došiel Wiener linien .. ako revizor a nemal som ho tak mi vipisal pokutu vo víške 103 eur a povedla že to mam viplatit do troch dni chce sa opit či sa to neda neak uhradit na splatkovi kalendar ked nemam v hotovosti som nezamestani .. a tak .. dal som mu ulicu .. na ktorej momentalne som ale len na navšteve a mam tu aj prechodni pobit .. chcem sa opitat či sa može stat niečo take že ked to nezaplatim že či može prist policia,alebo pracvnici tej firmi .. a tak .. či sa to dostane na slovensko alebo čo mam robýt 🙁 🙁 ?? POmoC 🙁

  • Dobrý deň,

   Keďže SCS je mimo Viedne (Vösendorf) možnosti sú v podstate dve. Buď vlakom na stanicu Wien Meidling (ide každých 5 min.) a tam prestúpiť na regionálny S 60, S 80 (ide každých 20 minút) a vystúpiť na Wien Hauptbahnhohf.

   Druhá možnosť je autobusom – Austrian Postbus (jazdí každé 3 hodiny) na Wien Reumannplatz (Puchsbaumgasse) a potom pešo na Wien Hauptbahnhohf (asi 17 min.)

    • Dobrý deň,

     ak máte lístok aj na viedenskú MHD tak v rámci mesta (zóna 100) ho samozrejme použiť môžete, ale keďže SCS leží mimo Viedne v obci Vösendorf, na túto cestu je potrebné zakúpiť si lístok zvlášť.

 11. Dobrý deň, mám zakúpený spiatočný lístok na hauptbahnhof, ale chcem pokračovať S bahnom na Liesing. Musím si dokúpiť ďalší lístok?

 12. Dobrý deň, chcem sa opýtať, ak sa chcem dostať z Veterinärplatz na najbližšiu vlakovú stanicu, z ktorej sa viem dostať do Ba (REX), na ktorú by som mala ísť, a akým spojom. Ďakujem.

  • Dobrý deň,
   prejdete z Veterinärplatz peši na Wien Kagraner Platz (asi 15 min), tam nastúpite na linku metra U1 a vystúpite na Wien Hauptbahnhof. Odtiaľ premávajú pravidelne vlaky do Bratislavy.

 13. Dobrý deň, chcem sa opýtať, spadajú pod zónu 100 tieto zastávky metra? – Sudtiroler Platz, Westbahnhof a Schonbrunn? Neviem sa orientovať, či patria pod 111 alebo pod zónu 100. Resp. celá táto priložená mapka metra je zóna 100? Vopred ďakujem za odpoveď.

 14. Dobrý deň, chcem sa spýtať či týždenný lístok platí celých 7 dní? napr. kúpim v utorok tak platí do nasledovného utorka? Ďakujem

  • Dobrý deň,
   týždenný lístok platí na kalendárny týždeň, teda od pondelka 00:00 do nasledujúceho pondelka 09:00 na všetky dopravné prostriedky viedenskej MHD (autobusy, električky, metro) a to v rámci hraníc mesta (Zóna 100).

   • je to podla mne debilita, lebo ked pridem v piatok tak co ten listok budem mat iba do pondelka? ja som si kupila v utorok 07.06.16 o 12.50, a potom som si vsimla ze je tam uvedene ze je platny od 06.06.16 do 12.06.16 tak preco nie je platny do 13.06 do tej istej hodiny 12.50, mozete mi to vysvetlit?

    • je to velmi lahko vysvetlit… rocna dialnicna znamka plati vzdy do konca roka, aj ked si ju kupis v novembri, plati len do konca roka (+januar), a nie 365, ako by to malo byt.

 15. Dobrý deň, chcela by som sa spýtať ako sa dostanem z Stadion Center Olympiaplatz do ZOO a aký lístok si musím kúpiť. Môžem tú nákupnú kartu za 6,10€, bude mi stačiť aj na cestu naspäť ?

 16. Dobrý deň,
  chcem s deťmi cestovať vlakom z Bratislava Hlavná stanica do Viedeň Simmering, tam vystúpiť a dalej cestovať metrom ku ZOO. Budeme mať cestovný lístok s príplatkom MHD vrátane spiatočného lístku do BA. Môžeme bez problémov používať všetky spoje metro už od stanice Simmering? Dakujem

 17. Dobry den, som dochodkyna z B. Bystrice a chcem ist do Viedne vlakom s navratom spat ten isty den. Nikdy som tam nebola a chcem teda tych 5 hodin (11h prichod – 16h odchod na vlak) v centre co najlepsie vyuzit. Kedze mi ponukaju spiatocny listok za 18,80 EUR aj s MHD vo Viedni a tu som sa dozvedela, ze je to len pre Zonu 100, tak kde najdem „rozdelenie“ Viedne na zony? Neviem nemecky, chcem mat co najviac potrebnych info este doma. Vopred dakujem za skoru odpoved aj ohladom otv. hodin a cien vstupneho (aspon v centre).

 18. Ako sa NAJrychlejsie dostanem z Wien Hbf k Stefan. domu? Ake linky idu z Wien Hbf? Vopred dakujem za skoru odpoved – zajtra rano odchadzam z Bratislavy do Wien Hbf..

 19. Poradte mi prosim, kde si najblizsie mozem vypytat / dostat plan mestskej dopravy a mapku centra /pamiatok, …, ked pridem rano vlakom do Wien Hbf. Na internete som nasla Inf. strediska na roznych miestach, neviem ktore su aktualne / pravdive a nemozem stracat cas zbytocnym hladanim / chodenim. Vopred dakujem za SKORU odpoved.

  • Dobrý deň,
   v rámci viedenskej MHD Vám bude stačiť lístok na jednu jazdu za 2,20. Potom však budete musieť prestúpiť na vlak, pretože Vösendorf je obec ležiaca pri Viedeni, tam už viedenská MHD nejazdí. Na Vašom mieste by som šiel zo zástavky Stadion metrom U2 na Karlsplatz, tam sa prešiel na vlakovú stranicu Kärntner Ring a ďalej vlakom na Vösendorf.

 20. Dobrý deň chcela by som sa spýtať, že keď chcem ísť z meidling, schedifkaplatz do Vösendorf SCS, Vösendorf eletričkou, tak zástavka ktorá bude ako posledná na územi Viedne(Vösendorf-Siebenhirten), mam z električky vystúpiť a ihned nastúpiť a kúpiť si lístok do toho Vösendorf SCS?

 21. dobrý deň chcem sa spýtať aký lístok potrebujem na trase Vorgartenstrasse do Hietzing, a ktorú stanicu mám zvoliť ako prestupnú. ďakujem

 22. Dobrý deň,

  ja by som sa rada informovala ohľadom mestskej pre študentov. Budem dochádzať BA-Viedeň každý deň do školy vlakom, ale potom samozrejme metrom a pod. Existujú nejaké zľavy pre študentov na mesačný alebo trojmesačný lístok? Ďakujem

 23. dobrý deň, cestovala som zo železničnej stanice metrom na Meidling a potom vlakom zo Schedifkaplatz do Scs vosendorf. Neviem nemecky, tak som im vysvetlila v info centre , kde chcem ist a predali mi lístok za 3,90 Wien-vosendorf. Bolo si treba kúpiť ešte ďalší lístok vo vlaku? Bol tam automat na lístky a nevedela som, či si mám kúpiť ďaľší -je moj lístok len po hranicu Viedne, alebo platí až po Scs vosendorf. Ak máte lepší spoj zo železničnej stanice do scs vosendorf, prosím napíšte mi.
  Ďakujem za odpoveď

 24. dobrý deň, cestovala som zo železničnej stanice metrom na Meidling a potom vlakom zo Schedifkaplatz do Scs vosendorf. Neviem nemecky, tak som im vysvetlila v info centre , kde chcem ist a predali mi lístok za 3,90 Wien-vosendorf. Bolo si treba kúpiť ešte ďalší lístok vo vlaku? Bol tam automat na lístky a nevedela som, či si mám kúpiť ďaľší -je moj lístok len po hranicu Viedne, alebo platí až po Scs vosendorf. Ak máte lepší spoj zo železničnej stanice do scs vosendorf, prosím napíšte mi.
  Ďakujem za odpoveď

  • Dobrý deň, z popisu lístku vyplýva, že je to medzimestský vlakový lístok medzi Viedňou a obcou Vösendorf, ktorá leží mimo oblasti kam, jazdí bežná viedenská MHD. Na tú teda potrebujete lístok zvlášť.

 25. Dobrý deň.Chcem sa opýtať.Syn má 15 rokov,platí na neho zľavnený cestovný lístok ?A celodenný lístok platí aj na električkové linky 1 a 2 alebo tieto linky majú zvlášť tarifu ?

 26. Zdravím.
  Chcem ísť so synom na výlet do Viedne na 2 dni – štvrtok+piatok. Aký lístok sa mi podľa vás najviac oplatí, aby som nemal žiadne problémy mohol ísť každým druhom mhd a nemusel kupovať zakaždým nový listok ? V tabuľke máte aj nejaké easy city pass 48h ale vôbec nerozumiem aký je rozdiel medzi nim a napr. 48 hodinovým lístkom.
  Ďakujem

  • Dobrý deň,
   ak chcete iba neobmedzene cestovať všetkými prostredkami MHD neobmedzene, postačí Vám 48 hodinový lístok. EASY CityPass a Wien-Karte služia tieť na dopravu rovnako, ale obsahujú aj zľavy (prípadne stup zadarmo) u vybraných partnerov.

 27. Dobry den ako je to s cestovanim mhd ak ma 12 ročne dieta preukaz ztps teda so sprievodom a ja som sprievod su dake zlavy na listky ? Na slovensku ma dieta zlavneny a sprievod zadarmo. Dakujem

  • Dobrý deň, vo Viedni máte dopravu zadarmo za týchto podmienok:

   Osoby sprevádzajúce osoby so zdravotným postihnutím (stupeň postihnutia najmenej 70 %) môžu verejnú dopravu využívať bezplatne. V preukaze osoby so zdravotným postihnutím však musí byť uvedená poznámka „Držiteľ preukazu potrebuje sprievodcu“. Ak požadovaná poznámka nie je/nie je z rôznych dôvodov zapísaná, sprevádzajúce osoby stále potrebujú vlastný cestovný lístok.
   Platí pre všetky varianty cestovných lístkov Wiener Linien a Vienna City Card.

   https://www.wien.info/en/travel-info/accessible-vienna/accessible-public-transport-338230

 28. Dobrý deň, ja by som sa tiež chcela spýtať na Osoby sprevádzajúce osoby so zdravotným postihnutím. Ja mám nad 70%, aj nárok na doprovod, len u nás to je na preukazoch značené len červeným pásom. bude toto akceptované?

  a teda chápem to tak, že ja ako osoba so zdravotným postihnutím, tak aj môj doprovod by mal mať prepravu zdarma?

  Ďakujem

  • Dobrý deň,
   prímestským vlakom (Schnellbahn, S-Bahn), linka S1, S2 alebo S3. Je to jedna zastávka, cca 4 min. jazdy.

 29. Dobrý deň, ďakujem za poskytnuté informácie v článku. Chcel by som sa ale spýtať na pasáž “S jedným lístkom je síce možné cestovať z jedného miesta na druhé s ľubovoľným počtom prestupov, smer jazdy však nesmieme prerušiť či sa vrátiť na pôvodné miesto. Teda na jazdu z bodu A do bodu B môžete v rámci lístka použiť rôzne dopravné prostriedky.“ Neviem či som jej správne porozumel. Uvedené platí len pre tie jednorázové lístky v cene 2,40€? Predpokladám, že pri kúpe celodenného lístka (čo je asi tiež len jeden lístok) takéto obmedzenie neplatí, a môžem sa v tom prípade vracať na pôvodné miesto, resp. s takýmto lístkom cestovať neobmedzene počas jeho platnosti.

  Ďakujem za odpoveď.

  • Dobrý deň,

   správne, je to tak ako píšete – celodenný lístok platí na celú MHD neobmedzene počas svojej doby platnosti, všetkými smermi.

 30. Dobrý deň,
  cestujem do Wiedne loďou a naspäť sa vraciam vlakom.
  Môžem bezplatne použiť tieto lístky na mestskú dopravu v centre ?

  • Dobrý deň,

   pre MHD vo Viedni patí variant lístku „EUROPA REGIONAL Wien Ticket Z100“. To „Z100“ v názve označuje Zónu 100, ktorou sa znečí celá oblasť mesta Viedeň okrem prímestských častí (akou je napríklad populárne nákupné centrum Shopping City Süd pri Viedni v meste Vösendorf).

 31. Dobrý deň keď idem na jeden deň do Viedne tak že si kupujem na slovensku na vlakovke lístok do Viedne tam aj naspäť plus celodennu mhd tak ten veľký lístok má aj dátum. Treba tento lístok ešte orazit niekde ? A deti nad 6 rokov maju MHD počas štátnych sviatkov a prázdnin zadarmo. Je niekde kalendar týchto prázdnin? Ďakujem

 32. Dobry deň,

  ak som si zakúpila 24 hodinový lístok cez internet od daného času, je potrebné ho označiť len pri prvom nástupe do prepravy alebo pri každom presune a prestupe?

  Ďakujem

  • Dobrý deň,
   pri nákupe lístka v aplikácii si vyberáte „platnosť od“, dátum a čas. Odvtedy plynie platnosť lístka, vo Vašom prípade 72 hodín. Nie je potrebné ďalšie označovanie, iba sa lístkom preukážte pri prípadnej kontrole.

  • Dobrý deň,
   vlak ÖBB Railjet má priamy s hlavnou železničnou stanicou Wien Hauptbahnhof, pričom medzi oboma destináciami premáva každých 30 minút niekoľko vlakov. Okrem toho je cestovanie vlakom najlacnejšou a najrýchlejšou možnosťou. Bežné lístky na vlak stoja len 3,90 € a priemerný čas jazdy je 15 minút. Na vlakové nástupištia sa dostanete priamo z príletovej haly, tam si kúpite aj lístok.
   https://www.oebb.at/de/dam/jcr:f51bb135-a368-4fd2-a3c0-b3688d799aa3/kif907.pdf

   Môžete využiť aj priame autobusové spojenie – Linku 901 spoločnosti Flixbus – medzi Flughafen Wien Busterminal a Wien Hauptbahnhof, lístok kúpite online alebo aj priamo u vodiča v autobuse. Táto linka premáva denne medzi Bratislavou a Viedňou https://www.flixbus.sk/autobusove-spoje/bratislava-vieden

 33. Dobrý deň chchela by som sa opýtať ako to je s tým 24hodinovym cestovným lístkom..keď prídem na Wien Hbf a chchem ísť napríklad na Wien meidling vlakom a odtiaľ na ratschkygasse autobusom či to bude platiť a keď pôjdem druhý deň naspäť to už si budem musieť kúpiť ďalší lístok? A ešte by som sa chhcela opýtať ako si viem online kúpiť ten lístok? Dakujem

 34. Zdravim, aky je najlepsi/ najlacnejsi sposob dostat sa z letiska Schwechat na hlavnu vlakovu stanicu vo Viedni? Asi Sbahn? To je asi vlak, ak som to spravne vydedukoval. Kde je nastupiste na ten vlak? Kde sa daju kupit listky. A co ma najviac zaujima. Vo Viedni chcem kupit 24 hodinovy listok. Ten predpokladam neplati na SBahn z letiska do centra, ze? Dakujem za odpoved.

 35. Dobrý deň, na prepravu z letiska Schwechat na hlavnú železničnú stanicu vo Viedni je naozaj S-Bahn (konkrétne linka S7) dobrá a cenovo dostupná voľba. Nástup na S-Bahn nájdete priamo na letisku Schwechat, je dobre označené a nachádza sa len pár minút peši od príletových hál.

  Listky na S-Bahn si môžete zakúpiť priamo na letisku. Sú k dispozícii v automatoch na listky, ktoré nájdete v príletovej hale, alebo na železničnej stanici. Platba je možná v hoto-vosti alebo kartou. Bližší popis nájdete na tejto stránke:
  https://www.wien.info/en/travel-info/arrival-departure/airport-to-center/express-train-s7-345644

  Pokiaľ ide o 24-hodinový lístok vo Viedni, tento lístok platí na všetky formy MHD vo Vied-ni (metro, tramvaje, autobusy a aj vnútromestské úseky S-Bahn). Avšak, ako si správne poznamenali, na cestu z letiska do centra mesta na linke S7 tento lístok neplatí. Budete potrebovať samostatný lístok pre túto cestu. Po príchode do centra Viedne si môžete zakúpiť 24-hodinový lístok, ktorý potom platí na neobmedzené cestovanie vo vnútri mestskej hromadnej dopravy.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu