Familypark – vstúpte opäť do krajiny fantázie

0

Neďaleko slovensko-rakúskych hraníc, pri jazere Neusiedler See a v blízkosti mestečka Rust, sa rozprestiera najväčší rodinný park v našom regióne. Vďaka Familyparku môžu deti už päťdesiat rokov tráviť voľný čas na čerstvom vzduchu a zažívať nezabudnuteľné dobrodružstvá. Spolu s nimi aj samotní rodičia. Brány Familyparku sa opäť otvárajú 30. marca.

FP_Leonardos Flugmaschine (c)Payer
FP_Rattenmühle (c)Hollunder

Súčasný životný štýl negatívne vplýva na zdravie našich detí. Prestávajú sa hýbať. V škole sedia za lavicami, voľný čas im následne vyplňuje internet, televízia či mobilný telefón. Trpí chrbtica, socializácia, deti prichádzajú o dobrodružstvá i o predstavivosť a možnosť fantazírovať. „Tvorivosť, fantázia a predstavivosť by mali byť každodennou súčasťou života človeka. Tvorivé nápady totiž dokážu meniť svet detí a ich celkový náhľad na svet. Je dôležité poznať svoje dieťa a rozvíjať životný štýl potomka ako rozvinutej osobnosti. Sedenie doma z nás neurobí tvorivých jedincov, ale pohyb, šport a čas strávený v prírode áno,“ prezradila detská psychologička Mária Tóthová Šimčáková.

FP_Waldexpress (c)Matula

Jedným z najideálnejších riešení je podľa lekárov a detských psychológov spoločný rodinný program na čerstvom vzduchu, kde sú vytvorené možnosti na pohybovú aktivitu a predstavivosť. Deti totiž potrebujú snívať a nové poznatky spracovávať interaktívnou formou.

Riešenie od susedov

Na ploche 145-tisíc metrov štvorcových ponúka Familypark atrakcie pre všetky vekové kategórie, a to už 51 rokov. „Familypark je vstupnou bránou do iného vesmíru. V súčasnosti ponúkame štyri rozmanité svety v jednom areáli. Naši návštevníci majú k dispozícií rozprávkový les, zážitkový hrad, dobrodružný ostrov či gazdovský dvor. Deti, ale aj ich rodičia, sú tak prirodzenou formou vtiahnuté do dobrodružstva, pričom program parku a jeho atrakcie pozitívne vplývajú na predstavivosť a sú vhodné pre všetky vekové kategórie. Pohyb a čas strávený na čerstvom vzduchu je ďalším z benefitov,“ hovorí o parku Ulrike Müller, vedúca Familyparku.

FP_Götterblitz (c)Hollunder

Nadrozmerné mrkvy a huby, múry stredovekého hradu, jednorožce, trpaslíci, draky, kolotoče, húsenkové dráhy. Rakúšanom to funguje už päť desaťročí. V ostatných rokoch sa však medzi návštevníkmi parku čoraz častejšie objavujú aj slovenské rodiny. Tie oceňujú jednoduchú a rýchlu dostupnosť autom, nakoľko podobné parky sa po Rakúsku nachádzajú najbližšie v Nemecku, Poľsku, Taliansku. Spomienky na bezstarostné detstvo si často oprášia i samotní rodičia.

FP_Märchenwald_Dornröschen (c)Hollunder

Stretnutie so Snehulienkou, Jankom a Marienkou, Červenou čiapočkou či ďalšími postavami zarezonuje v každom, kto vstúpi do rozprávkového lesa. Nezabudnuteľnú dobrodružnú jazdu sľubuje Familypark už po vstupe do areálu, a to na chrbte legendárneho orla, či na hladine jazera v spoločnosti kačiek, s nádherným balónovým kolotočom nad hlavami. Odvážni dokonca môžu vkročiť aj do zámku duchov. Precízne a detailné zobrazenie sveta fantázie navyše podčiarkuje jedinečný dubový les, ktorý poskytuje príjemný tieň počas horúcich letných dní.

FP_Wichtelsteg (c) Hollunder

V parku ide fantázia s interaktívnym vzdelávaním ruka v ruke. Areál totiž v sebe ukrýva i gazdovský dvor. Aj tí najmenší farmári si môžu užiť jazdu na traktore a v mini zoo na vlastné oči vidieť živé zvieratká tety Mizzi. Pre mnohé deti je to skutočný zážitok, keďže ovce a kozy vidia vôbec po prvýkrát v živote. Súčasťou farmy je tiež dráha s rodinným vláčikom a parnou lokomotívou, vhodná i pre tých najmenších návštevníkov. Súťaživí gazdovia zas môžu obsluhovať bager alebo hádať, kto z nich nadojí viacej mlieka.

FP_Tante Mizzi (c)Hollunder

Chlapci a dievčatá túžiaci po pirátskom dobrodružstve alebo poklade sa zas môžu ocitnúť ďaleko od domova, na vlnách Stredozemného mora, uprostred dobrodružného ostrova. Najväčší záujem všetkých návštevníkov vyvolávajú traja chlpatí medvedí piráti, ktorí svoje zážitky zhudobnili a tiež možnosť veliť skutočnej námornej flotile. Počas horúcich letných dní je najobľúbenejším miestom Familyparku tamojší Neptúnov vodný svet s vodopádom a potôčikmi. Architektúra s rastlinami a zvukmi len umocňuje atmosféru letných zážitkov.

FP_Ziegengaudi (c)Familypark

Dobrodružných stanovíšť nájdete v malebnom prostredí Familyparku ešte oveľa viac. Staršie deti môžu vypustiť paru na lezeckých stenách, ktorých je v areáli niekoľko. Nostalgiou zas bude dýchať jedinečný kolotoč, ktorý sa spustí do prevádzky v polovici apríla. Počas jednej návštevy zasýtite zážitkami svojho ducha, ale aj telo, keďže v parku sa nachádza 17 rozličných gastronomických prevádzok. Väčšiu radosť však budete mať z času, ktorý spolu ako rodina prežijete. A z pohybu vašich detí, ktoré by nemali stratiť právo snívať.

FP_Neptuns Wasserwelt (c)Matula (1)

Viac informácii o parku, vstupné a otváracie hodiny nájdete na samostatnej stránke.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu