Seebad Neusiedl am See – kúpanie ako pri mori

Pravidlá pre vstup
Čo znamená pravidlo 3 G? Ako sa musím preukázať pred vstupom?
Na návštevu zariadení na trávenie voľného času a športových zariadení, to znamená reštaurácií, hotelov alebo fitnessštúdií a na iných podujatiach platí pre dospelých a pre deti od 10 rokov pravidlo 3 G.
Pravidlo 3 G slúži ako doklad toho, že ste očkovaní, testovaní alebo uzdravení.
Pre očkované osoby platia tieto pravidlá:
 • Prvé očkovanie platí od 22. dňa po prvom vpichu maximálne 3 mesiace od okamihu očkovania.
 • Druhá dávka očkovania predlžuje dobu platnosti o ďalších 6 mesiacov.
 • Očkovacie látky, u ktorých sa predpokladá len jedno očkovanie(napr. Johnson & Johnson), platia od 22. dňa po očkovaní 9 mesiacov po dni očkovania.
 • Pre uzdravené osoby, ktoré boli doteraz raz očkované, platí očkovanie 9 mesiacov od okamžiku očkovania.
 • Uznávajú sa iba vakcíny chválené v támci EÚ (nie Sputnik)
Uzdravené osoby sú po uplynutí infekcie šesť mesiacov oslobodené od testovacej povinnosti. Ako doklady platia napr. správne rozhodnutie (Absonderungsbescheid) alebo lekárske potvrdenie o infekcii. Doklad neutralizačných protilátok platí tri mesiace od okamžiku testovania.
Pre uzdravené osoby, ktoré boli raz očkované, platí očkovanie 270 dní od dátumu očkovania.
Testy majú podľa toho, o aký test ide, rôzne doby platnosti:
 • PCR-testy platia 72 hodín od okamžiku brania vzorky.
 • Protilátkové (antigenové) testy, ktoré vykonal oprávnený subject (napríklad testovacie cesty, lekárne, škola), platia 48 hodín o okamžiku brania vzorky.
 • Samotesty, ktoré sú evidované v systému spracúvania dát krajín, platia 24 hodín.
 • Pre deti platia školské testy.
 • Ponúkajú sa aj testy v rámci Point-of-Sale. Tieto testy platia pre vstup na športoviská, prevádzkárne, reštaurácie, hotely alebo podujatia.

 

Kúkapisko Seebad Neusiedl am See
foto: Seebad Neusiedl am See

Jedno z najkrajších a najlepšie vybavených kúpalísk na Neziderskom jazere je zároveň to najbližšie k Bratislave. Za necelú hodinu autom sa ocitnete v úplne inom svete. Všade naokolo panuje “prímorská” dovolenková atmosféra a to nie len kvôli obrovskej rozlohe jazera a mierne slanej vode. Tento pocit umocní 500 metrov dlhá udržiavaná pláž ohraničená po oboch stranách prístavom pre lode a plachetnice. I keď na opačný koniec jazera nedovidíte, voda je tu skutočne plytká. Maximálna hĺbka je necelé 2 metre.

Prvé kúpalisko mesto Neusiedl am See otvorilo už v roku 1927. Odvtedy prešlo niekoľkými úpravami a dnes je vybavené na špičkovej úrovni a ponúka všetko čo moderná rodina potrebuje pre relax a oddych. Kúpalisko je síce obľúbenou víkendovou destináciou obyvateľov Viedne, ale tlačenica na ňom nehrozí. Je to vďaka nekonečne dlhej pláži a obrovskej vzorne pokosenej trávnatej ploche na ktorej si poľahky nájdete tieň pod stromom. Samozrejmosťou sú sprchy a kabíny na prezliekanie.
Kúpalisko je ideálne aj na výlet či dovolenku s deťmi pre ktoré je tu detský bazén so šmykľavkou a ihrisko. Nemusíte sa však len kúpať či slniť, v areáli je basketbalové ihrisko, tri volejbalové ihriská a stoly na stolný tenis. Po nových zážitkoch si môžete oddýchnuť v jednej z dvoch reštaurácií, pre menej náročných je k dispozícii bufet.

Seebad Neusiedl am See
foto: Seebad Neusiedl am See

Ak by vám aj to bolo málo, je tu možnosť požičať si vodný bicykel alebo čln. Elektrický motorový čln pojme až 6 osôb a nepotrebujete naň žiaden preukaz. Má veľkú plochu na opaľovanie (2 m x 2,5 m), rebrík pre pohodlný vstup do vody a ceny za prenájom nie sú nijako závratné:

Marina West – cenník 2020
Stand up board s pádlom11,- EUR/hodina
Vodný bicykel (max 4. osoby)12,- EUR/hodina
Vodný bicykel so šmykľavkou (max 4. osoby)12,- EUR/hodina
Elektrický čln pre 4 osoby, výkon 500W18,- EUR/hodina
Elektrický čln pre 6 osôb, výkon 2000W28,- EUR/hodina

 

foto: Bootsvermietung Haider
Skvelým zážitkom je aj okružná plavba loďou, ktorú ponúka Schiffahrt Knoll. Premáva denne od Veľkonočných sviatkov do konca októbra, v časoch 13:00 a 15:00. Okruh trvá približne hodinu, podmienkou je aby sa nazbieralo minimálne 20 záujemcov. Maximálna kapacita lode je 100 osôb. Lístok pre dospelých stojí 7,50 EUR, deti 4,- EUR. Kto by si chcel skúsiť viac, na kúpalisku je škola plachtenia aj škola surfovania.
foto: Schifffahrt Knoll
foto: Schifffahrt Knoll

Pozrite si panoramatické snímky:

Neusiedl StrandbadNeusiedl Bootssteg
Neusiedl-Bad-2Neusiedl Kinderbecken 1
Neusiedl-Bad-3Neusiedl Strand

foto: Seebad Neusiedl am See

Cenník 2020:

Ceny vstupného sú dostupné aj na naše pomery. Platí sa len cez sezónu od posledného aprílového týždňa do 30. septembra, a to denne v čase od 8:00 do 18:00 Ak prídete pred alebo po týchto hodinách či mimo sezónu vstup na pláž bezplatný. Pláž je prístupná celý rok, z hygienických dôvodov je však vstup s domácimi zvieratami zakázaný.

Cenník na leto 2020DospelíDeti do 14 rokovŠtudenti do 25 rokov, invalidiDeti od 6 rokov
Vstup na celý deň5,503,604,802,50
Vstup od 15 hodiny4,302,803,601,50
Vstup na týžden (7 dní)24,0017,5020,009,50
Vstup na mesiac35,0024,0030,0017,00
Vstup na celú sezónu *60,0036,0052,0024,00
* vstup platí aj pre kryté kúpalisko

Dovoleka pri Neziderskom jazere

Vyberte si z množstva hotelov a apartmánov už od 25,- EUR za noc, alebo romantické ubytovanie na luxusnej jachte s možnosťou plavby po jazere a romantickej večeri pri sviečkach za 170,- EUR za noc.

Adresa:

Seebad Neusiedl am See
7100 Neusiedl am See
Seestrasse
www.neusiedlamsee.at
Telefón: +43 2167 3400-20

Cesta autom z Bratislavy:

Zväčšiť mapu

 

13 KOMENTÁRE

 1. Vcera sme tam boli, parada … podla aut na parkovisku a blizkych ulickach tam bolo snad milion ludi a na tej velkej ploche sa to stratilo. Super, a naozaj to vyzera ako pri mori

 2. Dobry den ,, je tam naozaj povoleny vstup na plaz aj s byciklom? V nedelu sme tam boli a pred vstupom do arealu sme videli zakaz vstupu s bikom dakujem

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu