ZOO Viedeň – najlepšia v Európe

Najstaršiu zoozlogicú záhradu v Európe Tiergarten Schönbrunn (od r. 1752) vyhlásila organizácia Zoological Society of London opakovane za najlepšiu európsku ZOO. Nachádza sa takmer v centre mesta pri zámku Schönbrunn. Spočiatku do záhrady mali prístup iba členovia cisárskej rodiny.

ZOO Viedeň

Záhrada je rozdelená na niekoľko samostatných pavilónov. V pavilóne dažďového pralesa (Regenwaldhaus) nájdete na tisícoch štvorcových metrov pravú džungľu z Bornea s visiacimi netopiermi. Akváriá a teráriá obývajú zvieratá z oblasti Amazonky a korálových útesov. Hmyz tu má tiež početné zastúpenie v pavilóne Insektarium. Púštny pavilón (Wüstenhaus) mapuje faunu a flóru z púštnych oblastí. V polárnom pavilóne (Polarium) sa zas môžete stretnúť s tučniakmi alebo tuleňmi. Od roku 2006 je sprístupnený aj park nosorožcov.

ZOO Viedeň

Asi najväčšou atrakciou sú chránené pandy veľké, mláďa Fu Long, mama Yang Yang a otec Lo Hui ktoré v roku 2003 priviezli z Číny. Vo výbehoch stretnete aj slony, hrochy, nosorožce, ľadové medvede, levy, tigre a rôzne druhy opíc. Záhrada je skutočne obrovská, preto ak si chcete pozrieť všetky zvieratá návštevu si určite naplánujte ako celodenný výlet. Pre deti i dospelých je v areáli veľa oddychových zón a interaktívnych hier. A keď vám z dlhej prechádzky vyhladne môžete si vybrať z viacerých druhov občerstvenia alebo navštíviť miestnu reštauráciu. Pri vstupe dostanete aj plán kŕmenia ktorý je k dispozícii aj online. Oplatí sa ho využiť, pretože mnoho zvierat mimo týchto hodín oddychuje a spí a kŕmenie je často jediná možnosť ako si ich pozrieť. V ZOO aj v okolí celého Zámockého parku premáva panoramatická železnica.

ZOO Viedeň
Prístupové cesty k ZOO sú dobre vyznačené dopravným značením. Z druhej strany záhrady Schönbrunn na ceste Seckendorff-Gudent-Weg môžete parkovať zadarmo. Je treba však prejsť kúsok peši po vyznačenej ceste. Chôdzu vám ale budú spríjemňovať krotké veveričky, ktoré sa nechajú kŕmiť takmer z ruky.

K ZOO premáva mestská hromadná doprava:

Metro: U4, stanica Hietzing
Električky: 10, 58, 60
Autobusy: 15A, 51A, 56B, 156B

Oficiálne stránky aj v slovenskom jazyku: http://www.zoovienna.at/sk/
Facebook: http://www.facebook.com/zoovienna

Otváracie hodiny ZOO Schönbrunn

Január 9:00–16:30
Február 9:00–17:00
Marec 9:00–17:30
Apríl 9:00–18:30
Máj 9:00–18:30
Jún 9:00–18:30
Júl 9:00–18:30
August 9:00–18:30
September 9:00–18:30
október (do konca letného času) 9:00–17:30
November 9:00–16:30
December 9:00–16:30

Otváracie hodiny púštneho pavilónu

január–apríl 9.00–17.00
máj–september 9.00–18.00
október–december 9.00–17.00

 

Cenník vstupného 2014

Za osobu Skupiny od osôb
Dospelí 15,- EUR 13- EUR
Deti a mládež (6-19 rokov) 7,- EUR 6,- EUR
Dôchodcovia s min. dôch. a zdrav.postihnutí (od 50%) 7,- EUR 6,- EUR
Deti do 6 rokov voľný vstup voľný vstup
Dospelí ročný 39,- EUR
Deti a mládež ročný (6-19 rokov) 20,- EUR
4 lístky pre dospelých a 6 lístkov pre deti a mládež (6-19 rokov) 65,- EUR

Zatvorenie pokladne a posledný vstup je pol hodiny pred koncom návštevných hodín.

Deťom do 14 rokov je vstup povolený len v doprovode dospelých.

Pavilón akvárií a terárií sa zatvára na konci návštevných hodín zoologickej záhrady, pavilón vtákov o hodinu skôr, všetky ostatné pavilóny so zvieratami o pol hodiny pred skončením návštevných hodín.

Záverečná sa už 240 rokov ručne oznamuje s tým istým do ďaleka počuteľným „cisárskym zvončekom“, s ktorým sa svojho času tiež oznamoval príchod cisára a arcikniežat.

Vstupenku je možné zakúpiť tiež online, ušetríte jedno euro na osobu a nemusíte čakať v rade.

26 thoughts on “ZOO Viedeň – najlepšia v Európe

 1. Kami

  Dobrý deň, chceli by sme navštíviť Viedenskú ZOO, ale mam jeden dotaz – je tam povolený vstup so psom? Totiž je to náš miláčik a snažíme sa ho nevynechavat zo žiadneho výletu. Navyše miluje zvieratá a veľmi neradi by sme ho nechali samého doma. Je kompletne ockovany, nema parazity ani nič, co by mohli zvieratká v ZOO chytiť.

  Dakujem za odpoved

  Kami, Bratislava

 2. Vlado

  Dobry den
  Je mozne navstivit ZOO cez velkonocne sviatky 18-21 april alebo 1 a 8 maja ked su u nas sviatky
  Dakujem za odpoved

 3. Barbora

  Dobrý deň, chceli by sme prísť pozrieť. Nikdy sme do Viedne nešli. Stojí vlak alebo autobus niekde relatívne blízko od ZOO? alebo cestovanie MHD zaberie viac času…

 4. Maja

  Dobry den, ako je to s tym vstupnym? Hore mate uvedeny cennik na 2014, kde by mal listok pre dospeleho stat 15 EUR a pre dieta od 6 rokov 7 EUR. Na stranke su vsak ceny ine. Dospely 16.50 EUR a dieta 8 EUR.

 5. Veronika

  Dobrý deň som zo Slovenska a dá sa tam platiť eurami Ďakujem
  Aešte niečo za tie pavilony sa platí? ďakujem

  • Boris BorQo

   Určite vo Viedni budeš platiť slovenskými korunami a do pavilónu radšej ani nechoďte lebo skončíte za tú cenu pod mostom.

 6. Greta

  Dobrý deň,ako to je s ročnou vstupenkou?Je na počet vstupov,alebo počet vstupou je neobmedzený v čase platnosti vstupenky?Ďakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Môžete použiť tieto HTML značky a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>