Nákupy v Designer Outlet Parndorf

2

Designer Outlet ParndorfPribližne pol hodiny cesty autom od Bratislavy (35km) sa nachádza jedno z najnavštevovanejších rakúskych nákupných centier Designer Outlet Parndorf. Ako už z názvu vyplýva, v obchodnom centre sa predáva outletový tovar. Sú to jednotlivé kusy či celé série oblečenia, obuvi či doplnkov, ktoré vytlačil z bežných obchodov nový sezónny tovar. Móda v značkových obchodoch “starne” veľmi rýchlo a renomované módne začky si nemôžu dovoliť ponúkať tovar z “minulej sezóny”. Sezóna sa však mení s ročným obdobím, takže počas roka sa tovar prakticky každej značky obmení minimálne štyri krát. Bežná móda sa po niekoľkých mesiacoch nemení a tak máte skvelú možnosť kúpiť si originálny kúsok s výraznou zľavou. Tie sa štandardne pohybujú od 30% do 70%. Pravidelne sa však konajú výpredajové akcie, kde získate ďaľšiu zľavu na už predtým zľavnený tovar.

Čo kúpiť

V Designer Outlet Parndorf sa predávajú aj značky, ktoré na našom trhu nemajú zastúpenie. Ide najmä o odev, obuv a rôzne doplnky. Vybrať si tak môžete z vyše 800 značiek v 158 obchodoch, takže nakupovaním ľahko strávite celý deň.

Centrum sa skladá z dvoch hlavných častí. V strede je veľký obchodný dom s najluxusnejšími značkami ako Jimmi Choo, Gucci, Prada, Joop, Armani, Hugo Boss a pod. Okolo sa vinie pás so samostatne stojacimi obchodmi značiek ako Mango, Tommy Hilfiger, Ralph Lauren, Escada, Desigual, Aldo, Gant, Diesel a dalšie. plán centra so zonamom obchodov nájdete tu.

V obchodoch pracuje veľa našincov, takže často nie je problém dohovoriť sa v rodnom jazyku.

Občerstvenie a oddych

Súčasťou komplexu je aj 12 reštaurácií, kaviarní a fast foodov ako Wagamama, Starbucks či Burger King. Hneď vedľa komplexu je reštaurácia McDonalds. Pre najmenších je pripravené veľké kryté ihrisko či Dinoland so skúsenými animátormi. Cena na hodinu je 3€, viac na tomto odkaze.

Kedy nakupovať

Výber tovaru je samozrejeme obrovský po celý rok, avšak pravidelne sa konajú rôzne výpredajové akcie. Vtedy máte možnosť na krátky čas kúpiť tovar za ešte nižšie ceny ako obvykle. Pravidelne sa tiež konajú akcie “Late night shopping” kedy sú ceny vybraných tovarov na jeden deň znížené ešte viac a predajná doba je v tento deň predĺžená až do noci.

Tip: v čase výpredajov príďte pred deviatou – centrum je výrazne voľnejšie. Rovnako ak máte tú možnosť, centrum navštívte v pondelok až štvrtok. V piatok a sobotu je nakupujúcich viac. 

Hneď v susedstve Designer Outlet Parndorf je nákupný park PADO http://www.pado-shopping.at/ kde nakúpite potraviny, drogistický tovar a pod.

Otváracie hodiny

Otváracie hodiny
Pondelok 9:30 – 20:00
Utorok 9:30 – 20:00
Streda 9:30 – 20:00
Štvrtok 9:30 – 20:00
Piatok 9:30 – 21:00
Sobota 9:00 – 18:00
Nedeľa zatvorené

 

Cesta autom z Bratislavy

Cesta autom po diaľnici či okresných cestách trvá približne rovnako, takže nemá zmysel si iba kvôli návšteve Designer Outlet Parndorf kupovať diaľničnú známku. Okresné cesty sú navyše  tradične vo výbornom stave s maximálnou rýchlosťou mimo obce 100km/h. Na mieste je parkovisko zadarmo a s dostatočnou kapacitou. K dispozícii sú tiež bezplatné nabíjacie stanice pre elektromobily.

Cesta vlakom z Bratislavy

Na trase Bratislava – Parndorf a ďalej premáva niekoľko krát denne vlakový spoj. Jednosmerný lístok stojí 6,60 €, detský do 15 rokov 3,30 €. Lístky si môžete kúpiť online alebo na pokladni ZSSK. V cene lístka je zahrnutá aj prípadná preprava bicykla. Cesta trvá približne 26 minút.

Designer Outlet Parndorf je však od stanice vzialený ešte asi 2km. Outlet má zazmluvnené taxi Abraham ktoré vás odvezie za 2,50 € na osobu zo stanice priamo k obchodom. Za túto cenu premáva denne v časoch, ktoré nájdete na tomto odkaze. Je však nutná telefonická rezervácia 20 min. vopred na tel. číslo 0043 676 96 26 791.

Ak by ste potrebovali taxi na tejto trase aj mimo vyhradených hodín, cena za odsobu je 7,50 €. V prípade ak cestujú naraz viac ako 3 osoby cena zostáva 2,50 € na osobu.

Ubytovanie

Najmä v lete sa oplatí zdržať sa na tomto mieste dlhšie. Blízke Neziderské jazero (Neusiedler See) ponúka mnoho aktivít pre malých aj veľkých. Najbližšia pláž je vzialená iba 8km. Ubytovať sa môžete priamo v Parndorfe, alebo v mestečkách s najkrajšími plážami – Neusiedl am See či Podersdorf.

Adresa

DESIGNER OUTLET PARNDORF
Designer Outlet Straße 1
7111 Parndorf
www.mcarthurglen.com

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu