Letisko Viedeň – Schwechat

2

Letisko Viedeň (VIE), často nazývané aj letisko Schwechat je jedným z najvyťaženejších európskych letísk . Od Bratislavy je vzdialené približne 50 km čo je asi 40 minút jazdy autom. Od Viedne je vzdialené asi 18 km. U nás je hojne využívané vďaka tejto krátkej vzdialenosti od nášho hlavného mesta a širokým možnostiam ktoré ponúka.

Z Bratislavy je asi najšikovnejší spôsob okrem vlastnej dopravy autobus Slovak lines. Ak poznáte termín návratu je možné si rezervovať aj lístok spiatočný. Vlakové spojenie medzi Bratislavou a letiskom Viedeň nie je, avšak z príhraničnej dedinky Wolfsthal premáva priamo na letisko regionálny vlak linky S7. Vlakom z Bratisalavy sa dá ísť do Viedne, a odtiaľ po prestupe potom zrýchleným vlakom CAT (City Airport Train) na letisko za 16 minút, vlakovou rýchlodráhou S-Bahn alebo reginálnymi autobusovými linkami.

Pokial sa rozhodnete pre vlastnú dopravu, letisko umožňuje dlhodobé aj krátkodobé parkovanie, ktoré vás vyjde na 3,90 EUR/hod. Mnoho Bratislavských taxislužieb ponúka odvoz na letisko z Bratislavy za približne 50,- EUR. Viac informácií sa dozviete na stránkach letiska, ktoré su aj v slovenskom jazyku.

 

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu