Múzeum cisárovnej Sisi vo viedenskom Hofburgu

0

V Sisi Museum v cisárskych apartmánoch Hofburgu nájdete všetko o kultovej osobnosti cisárovnej Alžbety Bavorskej, známej aj ako Sisi.

Samozrejmosťou sú osobné predmety a najznámejšie portréty krásnej cisárovnej. nazriete však aj do Alžbetinho súkromného života, jej odporu voči dvornej obradnosti či posadnutosť štíhlosťou a kultom krásy. Múzeum opisuje celý život legendárnej cisárovnej od bezstarostej mladosti v Bavorsku cez zasnúbenie s rakúskym cisárom až po jej smrť v roku 1898 v Ženeve.

Cisárovnej príbeh je doložený početnými predmetmi. K videniu sú napríklad jedny z mála zachovaných letných šiat a rekonštrukcie šiat, ktorá mala mladá nevesta na predsvadobnej oslave s priateľmi. Slávne portréty či miniatúrny sekretár s listovom obálkami, z ktorých niektoré vlastnoručne maľovala. Alebo Sisiina skrinka s farbami a štetcami na maľovanie akvarelov, cestovné lekárnička s 63 dielmi a rekonštrukcia Sisiina luxusného dvorného salónneho vagónu, do ktorého môžete vstúpiť a prezrieť si ho vnútri. Z jej detstva potom pochádza jej harfa, ktorú si so sebou priviezla z Bavorska a rekonštrukcia detských šiat.

Vystavená je tu tiež kompletná šesťdielna súprava smútočných šperkov z ónyxu a čierneho jantáru, ktorú Sisi nosila k smútočným šatám po smrti svojho syna korunného princa Rudolfa.

Upomienkou na tragickú udalosť jej skonu je plášť s volavčími perami, do ktorého Sisi zahalili po atentáte pri Ženevskom jazere a v ktorom ju potom preniesli do hotela Beau Rivage, či posmrtná maska zavraždenej cisárovnej.

Ceny

Vstupenka: 25,50 EUR, zľava s Wien-Karte za 23 EUR

Zahŕňa vstup do zámku Schönbrunn s prehliadkou Grand Tour s audio-sprievodcom (bez čakania), Cisárske apartmány s Múzeom Sisi a Striebornú komnatou, cisársky mobiliár + Viedenské múzeum nábytku.

Otváracie hodiny:

Od septembra do júna denne 9:00 -16:30
Júl až august denne 9:00-17:00

Adresa

Múzeum cisárovnej Sisi
Michaelerplatz, 1010 Wien
www.hofburg-wien.at
+43 1 533 75 70
[email protected]

 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu