Múzeum voskových figurín Madame Tussauds

1

Múzeá voskových figurín Madame Tussauds sú známe po celom svete. Nájdete ich celkovo v sedemnástich najvýznamnejších mestách sveta, medzi ktoré patria napríklad Hollywood či Las Vegas v Amerike, Sydney v Ausrálii, Tokyo a Hong Kong v Ázii a európske veľkomestá ako sú Londýn, Amsterdam či Viedeň. A práve Múzeu voskových figurín vo Viedni bude venovaná pozornosť v tomto článku.

madame_tussauds_budovaViedeň je mesto, ktoré skrýva nespočetné množstvo atrakcií, z ktorých si dokáže vybrať určite každý, od milovníkov histórie až po návštevníkov, ktorí vo Viedni vyhľadávajú predovšetkým zábavu. Ak teda opomenieme najvýznamnejšie historické pamiatky tohto mesta, ktoré sú určite každému z vás známe, potom sa dostávame k jeho najznámejšiemu centru zábavy, akým je zábavný park Prater. A práve tu – pri „Wiener Riesenrad“ (Obrovské viedenské koleso) sa nachádza jedno zo sedemnástich Múzeí voskových figurín Madame Tussauds.

Vstúpte doň a preneste sa v čase…

Stretnite sa s najvýznamnejšími osobnosťami z histórie Viedne i celej Európy – teraz máte jedinečnú možnosť zúčastniť sa audiencie s Máriou Teréziu – jedinou vládnucou ženou z dynastie Habsburgovcov, zapojiť sa do bitky s Napoleonom alebo stretnúť sa osobne s jedným z najvýznamnejších filozofov všetkých čias – Karlom Marxom a dozvedieť sa viac o Oskarovi Schindlerovi.

Ak máte záujem skôr o politiku ako o históriu, v Múzeum Madame Tussauds sa môžete stretnúť s tými najvplyvnejšími osobami  sveta. Čo by ste povedali napríklad na malý výlet do oválnej pracovne amerického prezidenta Baracka Obamu alebo na stretnutie s pápežom Benediktom XVI.? Takúto príležitosť predsa nemáte každý deň!

Ďalšou lákavou ponukou viedenského múzea je aj možnosť stretnúť sa s tými najinteligentnejšími a najkreatívnejšími osobnosťami. Trúfnete si poraziť Alberta Einsteina v IQ teste alebo si radšej necháte zanalyzovať svoju myseľ od najznámejšieho psychológa – Sigmunda Freuda? A pokiaľ milujete vážnu hudbu, potom určite nepremrhajte šancu skomponovať novú skladbu s Mozartom či Beethovenom!
Nie je vám blízka vážna hudba, ale oveľa radšej by ste sa stretli s niekým zo súčasnej hudobnej scény? V tom prípade vyjdite na pódium a zaspievajte si s Justinom Bieberom či Katy Perry alebo sa naučte tancovať priamo od Michaela Jacksona jeho známy Moonlight dance!
Všetci nadšenci športu pozor! Teraz sa už na svojich obľúbených športovcov nemusíte pozerať iba v televízii alebo o nich čítať v novinách, ale môžete sa priamo s nimi odfotiť či zmerať si s nimi svoje sily, ak máte dostatok odvahy. Skúste zvíťaziť v tenise nad Thomasom Musterom alebo porazte Hansa Krankla v strieľaní penált. Podarí sa vám to?

Ako vidíte,  v múzeum Madame Tussauds môžete byť kýmkoľvek len chcete. A teda, ak ste túžili byť vždy filmovým režisérom alebo samotným hercom v najznámejších filmoch, potom si to môžete vyskúšať priamo tu! Spoločnosť vám budú robiť hviezdy svetového formátu ako napríklad nádherná Marilyn Monroe, Marlene Dietrich alebo Romy Schneider.
A viete čo sa robí po úspešnom natočení filmu? No predsa oslavuje! A to vo veľkom štýle! Vyskúšajte si všetku slávu a lesk na červenom koberci a V.I.P. párty s Bradom Pittom, Angelinou Jolie alebo Robertom Pattinsonom! Iba v múzeu voskových figurín im máte možnosť podať ruku a odfotiť sa s nimi.

Cenník 2020

[table id=48 /]
Múzeum je otvorené denne 10:00-18:00, 364 dní v roku. Posledný vstup je možný o 17:00. Na Nový rok 1. januára je otvorené medzi 12:00 – 18:00, na Štedrý deň 24.12. je múzeum zatvorené.

Madame Tussauds Vienna
Wiener Riesenrad, Prater
Riesenradplatz
1020 Vienna
www.madametussauds.com/Wien/

1 komentár

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu