Vianočné a novoročné trhy na zámku Schönbrunn

2
© SKB / Julius Silver

Vianočné a novoročné trhy na zámku Schönbrunn –
Vianočná romantika v imperiálnom prostredí
20. novembra 2021 až 1. januára 2022

Osobitnému vianočnému čaru Kultúrnych a vianočných trhov na zámku Schönbrunn každoročne neodolajú početní návštevníci z celého sveta. Jagavé svetlá vianočného stromčeka na pozadí barokového zámku Schönbrunn vytvárajú dokonalé kulisy pre romantickú adventnú dedinku. Vianočnú náladu navodzujú aj maškrty pre dušu a telo, spolu s výrobkami rakúskych umeleckých remeselníkov. Čestné nádvorie zámku Schönbrunn rozvoniava medovníkmi, punčom a pečenými gaštanmi a pozýva pobudnúť vo vianočnej atmosfére v bezpečnej vzdialenosti od hektického zhonu. Celkovo takmer 80 vystavovateľov z Rakúska a susedných krajín rozmaznáva návštevníkov od 24. novembra do 26. decembra.

Vzhľadom na súčasnú stabilnú epidemickú situáciu vo Viedni sa viedenská radnica rozhodla otvoriť tradičné vianočné trhy od polovice novembra. Budú však platiť jasné pravidlá, ktoré sa budú monitorovať. Trhy budú môcť navštíviť len tí, ktorí boli zaočkovaní, majú negatívny PCR test a zotavili sa.

Vzhľadom na odlišnú štruktúru viedenských trhov budú platiť aj tri rôzne priestorové obmedzenia. Prvou možnosťou je oplotiť vianočný trh po celom jeho obvode. V prípade tejto prvej možnosti sa pri vstupe zabavia očkovacie osvedčenia a iné doklady preukazujúce bezinfekčnosť. Ak trh nie je oplotený, návštevníci musia získať špeciálny náramok, ktorý im umožní nakupovať a jesť na trhu po preukázaní, že nie sú nakazení. Ľudia, ktorí len prechádzajú a neplánujú nič konzumovať ani kupovať, náramok nepotrebujú. Poslednou možnosťou je oplotenie alebo opásanie jednotlivých boxov, ktoré sa tiež skontrolujú na nákazlivosť.

O ďalších obmedzeniach, ako je napríklad nosenie respirátorov, sa vo Viedni zatiaľ neuvažuje. Súčasné pravidlá sa však môžu zmeniť v závislosti od vývoja epidémie koronavírusu v Rakúsku a následne aj vo Viedni. Prvým trhom, ktorý sa vo Viedni otvorí 12. novembra, bude obľúbený vianočný trh pred viedenskou radnicou.

Rozsiahly detský program sa popri náladových adventných koncertoch stará o množstvo zábavy. Vo vianočnej dielni vytvárajú deti výrobky podľa návodu umeleckých remeselníkov. Betlehem pred vianočným stromčekom s viac ako 190 figúrkami ponúka tiež celkom mimoriadnu pastvu pre oči.Keď sa rok prikloní ku koncu, prechádza Kultúrny a vianočný trh plynulo do Novoročného trhu zámku Schönbrunn. Pretože od 27. decembra až do 6. Januára si je možné zakúpiť v ozdobených chatkách popri tradičných umeleckých remeslách tiež ozboby pre silvestrovské oslavy. Džezové zvuky na pódiu Novoročného trhu sa okrem toho starajú o dynamický štart do nového roka.

Vianočné a novoročné trhy na zámku Schönbrunn 

20. novembra až 1. januára 2022

Otváracia doba
Denne 10.00 – 21.00 hod.
24. decembra 10.00 – 16.00 hod.
25. decembra až 5. januára 10.00 – 18.00 hod.

Kde:
Ehrenhof – priamo pred zámkom Schönbrunn

Podrobné informácie o Kultúrnych a vianočných trhoch na zámku Schönbrunn:

MTS – Marketing Tourismus Synergie Wien GmbH
Schloß Schönbrunn Gardetrakt
1130 Wien

tel.: +43 – 1 – 817 41 65 – 0
fax: +43 – 1 – 817 41 65 – 15
e-mail: [email protected]
web:www.weihnachtsmarkt.co.at

2 KOMENTÁRE

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu