Dlhá noc múzeí – Lange Nacht der Museen 1.10.2022

0

Dlha_noc_muzei_Vieden_2014_02Dlhá noc múzeí tento rok koná v sobotu 1. októbra 2022 na celom území Rakúska. Počas tohto podujatia môžete s jedným lístom navštíviť desiatky rakúskych múzeí a galérií. Pri tejto príležitosti mnohé ponúkajú špeciálne akcie a prezentácie. V rámci tohto ročníka pripravili organizátori pre návštevníkov viacero nových miest. Lístky a brožúrky sú k dispozícii už od začiatku septembra vo všetkých zúčastnených múzeách a inštitúciách.

Azda najväčším lákadlom vzhľadom nielen na blízkosť, ale aj múzejnú rozmanitosť, je pre našincov určite Viedeň. Múzeá ako Mozartov dom, Albertina, Múzeum motýľov či ZOOM Museum určené hlavne deťom určite predstavovať netreba. Ako hlavný informačný bod pre návštevníkov hlavného mesta Rakúska je určené Námestie Márie Terézie (Maria-Theresien-Platz), ktoré je sídlom svetoznámeho Umelecko-historického a Prírodovedeckého múzea, ktoré sa do Dlhej noci múzeí vo Viedni rovnako zapojili. Tu vám budú informátori k dispozícii pre akékoľvek otázky týkajúce sa podujatia.

Doprava bude zabezpečená špeciálnymi autobusmi, kde ako cestovný lístok platí zakúpená vstupenka a ktoré budú premávať medzi jednotlivými múzeami. Vstupenka je platná aj ako cestovný lístok pre viedenskú hromadnú dopravu, vrátane nočných spojov. Deti do 12 rokov môžu cestovať zdarma, ak sú v sprievode dospelej osoby s platnou vstupenkou na Dlhú noc múzeí. Autobusové linky 1 až 4 budú začínať svoju trasu na Námestí Márie Terézie v približne 15 minútových intervaloch.

Toto podujatie poskytuje jedinečnú príležitosť objavovať tisíce rozmanitých exponátov nielen vo Viedni, ale po celom území Rakúska za zlomkovú cenu, pričom nočná atmosféra mu prepožičiava špecifické čaro.

Dlha_noc_muzei_Vieden_2014_04

Kedy: 1.10.2022 od 18:00 do 01:00

Vstupenky: 15 €, členovia klubu Ö1, deti, dôchodcovia, invalidní dôchodcovia 12 €, deti do 12 rokov majú vstup bezplatný

Otváracie hodiny infocentra na Námestí Márie Terézie:

Štvrtok 29. septembra od 14.00 do 18.00 hod.
Piatok 30. septembra od 10.00 do 18.00 hod.
Sobota, 2. októbra, od 9.00 hod.

Doprava: autobusy každých 15 minút z Námestia Márie Terézie

Oficiálna stránka podujatia: langenacht.orf.at

V záujme vlastnej bezpečnosti dodržiavajte príslušné bezpečnostné opatrenia.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu